bitbay gieldy 710x100

Ostrzeżenie przed Bitfinexem i chińskimi giełdami

Ze względu na problemy największych giełd, sytuacja na rynku kryptowlut zaczyna robić się coraz bardziej nieciekawa. Obecnie ciężko jest ustalić dokładną wartość rynkową bitcoina, ponieważ na chińskich giełdach kurs jest mocno zaniżony, ze względu na blokadę wypłat BTC, natomiast na giełdzie Bitfinex kurs jest mocno przewartościowany, tym razem przez blokadę wypłat USD. Różnica w cenie pomiędzy najtańszą a najdroższą giełdą to obecnie ok 25 %. Nie jest to na pewno normalna i zdrowa sytuacja.

Wszystkich chętnych szybkiego zysku przestrzegamy przed arbitrażem pomiędzy wymienionymi wyżej giełdami. W przeszłości już mieliśmy wiele takich sytuacji, kiedy kurs na różnych giełdach mocno od siebie odstawał. Jeżeli taki stan trwał dłużej, to nie kończyło się to dobrze. Ludzie którzy próbowali zarobić na arbitrażu na giełdzie MtGox do dnia dzisiejszego nie odzyskali ani grosza, a minęło już kilka lat od upadku tej giełdy.

Zalecamy wycofanie środków z Bitfinexa oraz z chińskich giełd, lepiej dmuchać na zimne i czasami trochę dołożyć, niż później stracił cały kapitał zgromadzony na giełdzie. Jednocześnie przypominamy, że jeżeli nie musimy to nie trzymamy środków na giełdach. W przypadku upadku giełdy możemy mieć duży problem żeby cokolwiek odzyskać.

Dodaj opinię