bitbay gieldy 710x100

Nowe logo na Bitstampie to tylko wstęp do większych zmian

Zagraniczna giełda kryptowalut Bitstamp zmieniła właśnie swoje logo ale to ma być dopiero początek do przebudowy całego interfejsu giełdy. Trwają ostatnie testy przed wprowadzeniem handlu z dźwignią na giełdzie. Od czerwca ma być wprowadzona nowa waluta Litecoin, a w późniejszym etapie także Ethereum. Ma być przebudowany cały system transakcyjny tak aby był bardziej wydajny i przystępnych dla użytkowników.

Przypominamy, że giełda pod względem programistycznym jest bardzo wymagającym zadaniem, dlatego też sugerujemy ostrożność w trakcie zmian jakie mają nastąpić na giełdzie. Zdarzały się już sytuacje w przeszłości, że giełda która funkcjonowała przez dłuższy czas bez większych problemów, nagle padała łupem hakerów po zmianach interfejsu.

Kolejna ważna rzecz to fakt, że największe giełdy coraz śmielej otwierają się na inne waluty poza bitcoinem. Czasy dominacji giełdy MtGox i Bitcoina chyba już bezpowrotnie minęły, chociaż przy tak szybko rosnącym kursie BTC, za chwilę może okazać się, że Mtgox będzie mógł spłacić wszystkich swoich wierzycieli i proces upadłościowy giełdy zostanie oddalony.

Dodaj opinię