BitBay wysyła list ostatniej szansy do premiera Morawieckiego

bitbay suszek

W przeddzień wyprowadzki z Polski, CEO giełdy BitBay Sylwester Suszek napisał list do premiera Mateusza Morawieckiego, z apelem o rozważenie czy działanie polskich władz w zakresie kryptowalut, nie spowoduje tylko i wyłącznie eliminacji polskich firm, na rzecz zagranicznej konkurencji.

list2 bitbay

Tymczasem kwestie regulacji i podatków od transakcji kryptowalutowych w Ministerstwie Finansów posuwają się w tempie bardzo mozolnym. Wiceminister Paweł Gruza w wywiadzie udzielonym Business Insider odpowiedział w bardzo sprzeczny sposób na pytanie dotyczące podatku PCC, co może wprowadzać w błąd odbiorców i nadal nie daje jednoznacznej odpowiedzi co dalej z PCC.

Ministerstwo Finansów zaakceptowało irracjonalny efekt podatku PCC od kryptowalut

4 opinie o „BitBay wysyła list ostatniej szansy do premiera Morawieckiego”

  1. Mam nadzieję że Pan Premier Morawiecki wyda odpowiednie zalecenia swoim służbom zbadania tematu. Rynek krypto jest niezmiernie prężny i rozwija się w piorunującym tempie. Nie wyobrażam sobie by Polska została w tyle. Pan Morawiecki wiele ucierpiał za czasów komuny i pisanie bzdetów że jest komuchem obraża jego samego i byłych opozycjonistów Jaruzelskiego. Jestem pewien że będzie pozytywny oddźwięk tego listu. Chyba że list nie dotrze do Premiera. Teraz rada z mojego doświadczenia: Wszędzie na drodze do “gabinetu” osób decyzyjnych stoi “portier i sprzątaczka”, jeśli te osoby sforsujemy to sukces gwarantowany. Jeśli nie to polecam wejście “oknem”. Nie ma innego wyjścia.

    Odpowiedz
  2. Morawiecki to komuch/bankster, taka gadka o przesiebiorczosci do niego nie trafi. Komuchy i banksterzy zyja z okradania ludzi, moze trzeba bylo napisac “jesli teraz Pan nas zadusi, to nie bedzie Pan mial w przyszlosci kogo okradac”. Moze by dotarlo.

    Odpowiedz
  3. Morawiecki To Bankier … Jego dni są policzone … Niech sobie walczą z wiatrakami ., Bitcoina nie zatrzymały nawet Chiny , ani USA , Polska nie ma nawet szansy … jeśli teraz nie wejdzie na pokład , to znowu trzeba będzie doganiać tych którzy już zaakceptowali i się przygotowywuja na zmianę , która nadchodzi czy się to podoba panu Morawieckiemu czy nie …

    Odpowiedz

Dodaj opinię