bitbay gieldy 710x100

BitBay wysyła list ostatniej szansy do premiera Morawieckiego

bitbay suszek

W przeddzień wyprowadzki z Polski, CEO giełdy BitBay Sylwester Suszek napisał list do premiera Mateusza Morawieckiego, z apelem o rozważenie czy działanie polskich władz w zakresie kryptowalut, nie spowoduje tylko i wyłącznie eliminacji polskich firm, na rzecz zagranicznej konkurencji.

list2 bitbay

Tymczasem kwestie regulacji i podatków od transakcji kryptowalutowych w Ministerstwie Finansów posuwają się w tempie bardzo mozolnym. Wiceminister Paweł Gruza w wywiadzie udzielonym Business Insider odpowiedział w bardzo sprzeczny sposób na pytanie dotyczące podatku PCC, co może wprowadzać w błąd odbiorców i nadal nie daje jednoznacznej odpowiedzi co dalej z PCC.

Ministerstwo Finansów zaakceptowało irracjonalny efekt podatku PCC od kryptowalut

5 opinii o “BitBay wysyła list ostatniej szansy do premiera Morawieckiego”

 1. krypto jest i będzie, ludzie są i będą z nich korzystać, Polska mogła by zarabiać na tym ale po co jak wolą skupiać się na dawaniu sobie premii a nie to czy Państwo zarabia , zawsze mogą wziąć kredyt w \uni a ludność niech spłaca o to jest super a reszta nie ma znaczenia, trzeba chapać puki mozna , tak myślą politycy, to widać na codzień , więc przykro mi BB ale szykujcie się na sprzedaż giełdy, ludzie nie odejda zniej, jedynie Polska was wywali z Polski . to smutne ale tak jest u nas w tym żałosnym złodziejskim rograbianym żekomo przez zaufanych ludzi , szok

  Odpowiedz
 2. Mam nadzieję że Pan Premier Morawiecki wyda odpowiednie zalecenia swoim służbom zbadania tematu. Rynek krypto jest niezmiernie prężny i rozwija się w piorunującym tempie. Nie wyobrażam sobie by Polska została w tyle. Pan Morawiecki wiele ucierpiał za czasów komuny i pisanie bzdetów że jest komuchem obraża jego samego i byłych opozycjonistów Jaruzelskiego. Jestem pewien że będzie pozytywny oddźwięk tego listu. Chyba że list nie dotrze do Premiera. Teraz rada z mojego doświadczenia: Wszędzie na drodze do „gabinetu” osób decyzyjnych stoi „portier i sprzątaczka”, jeśli te osoby sforsujemy to sukces gwarantowany. Jeśli nie to polecam wejście „oknem”. Nie ma innego wyjścia.

  Odpowiedz
 3. Morawiecki to komuch/bankster, taka gadka o przesiebiorczosci do niego nie trafi. Komuchy i banksterzy zyja z okradania ludzi, moze trzeba bylo napisac „jesli teraz Pan nas zadusi, to nie bedzie Pan mial w przyszlosci kogo okradac”. Moze by dotarlo.

  Odpowiedz
 4. Morawiecki To Bankier … Jego dni są policzone … Niech sobie walczą z wiatrakami ., Bitcoina nie zatrzymały nawet Chiny , ani USA , Polska nie ma nawet szansy … jeśli teraz nie wejdzie na pokład , to znowu trzeba będzie doganiać tych którzy już zaakceptowali i się przygotowywuja na zmianę , która nadchodzi czy się to podoba panu Morawieckiemu czy nie …

  Odpowiedz

Dodaj opinię