bitbay gieldy 710x100

BitBay – przerwa techniczna i informacje o forkach

Polska giełda kryptowalut BitBay informuje o planowanej na 9 listopada w godzinach 01:00 do 04:00 przerwie technicznej.

Ponadto giełda zamieszcza szczegółowe informacje o zbliżających się forkach.

1. Fork BCC – 13.11.2017

W najbliższy poniedziałek będzie miał miejsce hard fork BCC związany z aktualizacją mechanizmu wyliczającego trudność kopania. Co ważne nie spowoduje on jednak podziału tej sieci. Aktualizacja nie jest kontrowersyjna i jest akceptowana przez ogół społeczności, dlatego nie powstanie boczny łańcuch. Środki klientów przechowywane na saldach BCH w BitBay są bezpieczne. Jeżeli posiadasz środki na swoim prywatnym portfelu, powinieneś go zaktualizować.

2. Fork BTG

Sytuacja rozwija się w dobrym kierunku, na oficjalnym profilu Bitcoin Gold na twitterze podano informację, że w ciągu najbliższych godzin zostaną podane daty udostępnienia sieci głównej tej waluty. Bacznie obserwujemy sytuację i jak tylko będzie to bezpieczne, udostępnimy Wam rynki, wpłaty oraz wypłaty.

3. Fork SegWit2X

W przyszłym tygodniu (między poniedziałkiem a środą) będzie miał również miejsce zaplanowany wraz z wejściem w życie planu dotyczącego Porozumienia Nowojorskiego Hard Fork sieci BTC.W przeciwieństwie do aktualizacji BCH tutaj mamy do czynienia z mocno kontrowersyjną aktualizacją, która dzieli społeczność na dwie części – z jednej strony będziemy mieć ludzi pracujących nad Bitcoin Core, który to portfel będzie się trzymać starych zasad (nie zwiększy rozmiaru bloku), z drugiej obóz Bitcoin1, w którego sieci zostanie wykopany większy blok, niepasujący do starego protokołu, tworząc rozgałęzienie łańcuchu bloków.To wydarzenie jest problematyczne w związku z brakiem implementacji mechanizmu Replay Protection, co znaczy że domyślnie każda transakcja poprawna w sieci BTC będzie poprawna również w sieci S2X. W ten sposób wysyłając środki standardowo z portfela należy liczyć się z tym, że transakcja może tak naprawdę przelewać na raz obie waluty. Środki użytkowników przechowywane w BitBay będą jednak bezpieczne. Zostanie wykonany ich podział, a użytkownicy dostaną odpowiednie salda w obu walutach.

W związku z zawiłością sytuacji będziemy zmuszeni do zablokowania wpłat oraz wypłat BTC co najmniej 24 godziny przed planowanym forkiem. Ponowne ich włączenie nie nastąpi wcześniej niż 24-72 godzin po forku (uprzedzamy jednak, że czas ten może ulec zmianie). W tym czasie będziemy przeprowadzać po naszej stronie operacje mające na celu podział pewnej małej puli naszych środków w taki sposób, by były one poprawne tylko dla jednej z sieci. Następnie wejścia te będą dodawane do wypłat, co sprawi, że transakcje wychodzące będą poprawne tylko w prawidłowej sieci. W tym czasie również będziemy obserwować rozwój sytuacji oraz strukturę podziału sieci. W związku z tym, co się wtedy wydarzy zostaną podjęte decyzje dotyczące dalszego nazewnictwa walut.

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację zastrzegamy sobie prawo do zmiany decyzji dotyczących dowolnego z forków w przypadku możliwości zagrożenia bezpieczeństwu przechowywanych u nas środków. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym supportem.

BitBay

Dodaj opinię