bitbay gieldy 710x100

BitBay informuje o postępach i przedstawia dalsze plany

Polska giełda kryptowalut BitBay w odpowiedzi na pytania i prośby użytkowników przedstawia stan wdrażanych funkcjonalności na nowej platformie oraz szczegółowy plan działania na najbliższe dni.

W mijającym tygodniu, na platformie:

1) Fork:
– przydzieliliśmy salda użytkownikom;
– przygotowaliśmy już rynek – czekamy na wyklarowanie sytuacji, wtedy od razu go udostępnimy;
– testujemy na bieżąco kod, który programiści Bitcoin Gold udostępniają na Github;

2) Udostępniliśmy kilka rzeczy na platformie:
– moduł faktur;
– osoby, które zgłosiły się otrzymują dostęp do API 3.0, zgłaszany jest feedback, nad realizacją, którego pracujemy;
– moduł programu partnerskiego został rozszerzony o szczegółowe dane o przychodach;
– wgraliśmy szereg mniejszych zmian, poprawek i usprawnień;

Plan na następny tydzień (30.10 – 05.11):

Wdrożenia:

– anulowanie wypłat – zarówno FIAT jak i krypto;
– dokładniejsza historia przy każdym operatorze wpłat i wypłat;
– generowanie historii pdf / csv /html;

Trwają testy:

– Monero;
– powiadomienia o transakcjach;
– trybu PRO;

Te rzeczy chcemy wdrożyć produkcyjnie między 06.11 – 12.11. Wiemy także, że obiecaliśmy nowe krypto cześciej, co na razie nie zostało zrealizowane. Dlatego między 06.11 – 12.11 będziemy chcieli produkcyjnie wypuścić zarówno Monero jak i jeszcze jedną kryptowalutę (nazwę podamy w przyszłym tygodniu).BitBay

Giełda przedstawia również swoje stanowisko co do nowo powstałej kryptowaluty Bitcoin Gold. Zdaniem BitBay ryzyko związane z otwarciem handlu na BTG w tym momencie jest zbyt duże i niesie ze sobą niebezpieczeństwo utraty środków przez użytkowników.

Jeśli chodzi o Bitcoin Gold rozumiemy Wasze zniecierpliwienie, ale prosimy również o zrozumienie naszego stanowiska, które jest zbieżne do tego, jakie realizują największe na świecie giełdy. Brak rynku do handlu BTG nie jest naszą fanaberią, ale może się wiązać z realnym zagrożeniem związanym ze zbyt szybkim udostępnieniem tej opcji. Chcemy dbać o Wasze środki. Gdybyśmy teraz udostępnili rynek do handlu, cześć naszych użytkowników, którzy nie śledzą na bieżąco informacji dotyczących BTG, mogłyby być szczególnie narażonych na zawarcie dla nich niekorzystnych transakcji.

Skąd wynika nasz niepokój? Sytuacja z BCG nie jest taka sama jak z BCC. I musimy to tutaj jasno zaznaczyć. Podczas forka na BCC od ustalonego bloku funkcjonowały koparki, był core, były portfele itd. czyli po danym bloku realnie powstała waluta.

W przypadku BTG został jedynie określony graniczny blok, jednak nie ma na ten moment nic więcej. Nie ma infrastruktury potwierdzającej, że waluta powstała:
– Core – jest nadal w procesie developmentu, mimo że do planowanego wypuszczenia pozostały 3 dni;
– Mechanizm replay protection – nadal nie został ostatecznie zaimplementowany.

Od strony technicznej jesteśmy przygotowani na start rynku wymiany BTG, a jego nieudostępnienie jest podyktowane zapewnieniem bezpieczeństwa środków trzymanych przez Was na naszej platformie. Włączenie go teraz mogłoby się ostatecznie zakończyć utrata środków przez Was i reklamacjami.BitBay

Kolejnym zagadnieniem, do którego odnosi się giełda jest brak dokumentacji API na platformie BitBay 3.0.

Nasi developerzy przygotowali wersję API transakcyjnego dla BitBay 3.0. Ciągle wprowadzamy w niej poprawki i kilka rzeczy może się jeszcze zmienić, dlatego nie chcemy jej udostępniać publicznie, ale w zamian za to, wszystkie osoby, które chcą mieć wpływ na jej ostateczny kształt zapraszamy do podawania w wiadomości prywatnej swoich adresów e-mail. Na bieżąco przyznajemy osobą, które się zgłaszają dostęp na platformie Gitter.im, gdzie utworzyliśmy specjalny chat na ten temat.

Dlatego zachęcamy do przesyłania maili na prv i konsultacje na ten temat, chcemy by nowe API spełniało Wasze potrzeby i było dostosowane do tego jak chcecie z niego korzystać.BitBay

W komunikacie przeczytamy również jak rozwija się sytuacja odnośnie oddziału BitBay w Indiach.

Nie został olany. Nawet po starcie Indii platformy będą zintegrowane. Tzn. strona marketingowa zyska nowy język treści a platforma dodatkowe rynki do handlu.

Jak to czasem jest w biznesie pojawiają się trudności. Intensywnie pracujemy nad zamknięciem kwestii związanych z KYC na rynek Indyjski. Na pewno w tym roku chcemy uruchomić go dla użytkowników. Od strony technicznej wszystko jest gotowe, czekamy na zamknięcie procesów prawnych, by zabezpieczyć powielenie sytuacji, która wydarzyła się przed startem, który planowaliśmy wcześniej.
BitBay

7 opinii o “BitBay informuje o postępach i przedstawia dalsze plany”

  1. Xin to oficjalne kłamstwo, jest to waluta która nigdy nie znajdzie się na bitbay ani innej giełdzie, większość ludzi uwierzyła, a oni nabijają ludzi w butelkę, pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj opinię