bitbay gieldy 710x100

Binance ogłasza projekt Venus – regionalną wersję Libra Coin

binance venus

Giełda Binance podzieliła się dzisiaj planami utworzenia otwartego projektu blockchain o nazwie Venus, inicjatywy polegającej na opracowaniu lokalnych stablecoinów i aktywów cyfrowych powiązanych z walutami fiducjarnymi na całym świecie. Binance określiła Venus mianem „niezależnej regionalnej wersji Libra”.

We believe that in the near and long term, stablecoins will progressively replace traditional fiat currencies in countries around the world, and bring a new and balanced standard of the digital economy,

Yi He, Binance (The Block)

Za planami Binance stoi chęć przełamania hegemonii finansowej” i przekształcenia globalnego systemu finansowego. Giełda zaprasza do współpracy rządy, korporacje, firmy technologiczne i inne podmioty kryptowalutowe oraz projekty zaangażowane w ekosystem blockchain.

Ponadto za motywami Binance stoi też kryptowaluta Facebooka Libra, która zdaniem giełdy rozwija się w „tempie wykładniczym” i jest zdolna do stworzenia nowej wizji globalnego systemu finansowego.

Binance Chain rozpoczął już tworzenie własnych stablecoiów, w tym stablecoin powiązany z BTC (BTCB) i Binance BGBP (BGBP) powiązany z funtem brytyjskim.

Dodaj opinię