bitbay gieldy 710x100

Zhakowana giełda Cryptopia zostanie zlikwidowana

cryptopia likwidacja

Pomimo starań poczynionych w celu przywrócenia handlu na platformie Cryptopia, wczoraj giełda ogłosiła, że rozpoczęła proces likwidacyjny. David Ruscoe i Russell Moore z Grant Thornton New Zealand zostali wczoraj mianowani likwidatorami Cryptopii. Na swojej stronie giełda napisała, że:

„Pomimo wysiłków kierownictwa zmierzających do obniżenia kosztów i przywrócenia rentowności przedsiębiorstwa, zdecydowano, że powołanie likwidatorów było, w najlepszym interesie klientów, pracowników i innych zainteresowanych stron.

Likwidatorzy koncentrują się na zabezpieczeniu aktywów z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych stron. Podczas tego procesu i dochodzeń handel na giełdzie jest zawieszony.”

Przypominamy, że w połowie stycznia 2019 roku giełda Cryptopia została zhakowana na kwotę szacowaną na co najmniej 16 mln $. Później platforma próbowała wznowić działalność, ale co rusz pojawiały się jakieś problemy.

Na razie nie wiadomo co z środkami klientów, informacja w tej sprawie ma zostać podana w przyszłym tygodniu. Przewiduje się, że proces likwidacyjny potrwa „miesiące”.

Pełną treść komunikatu znajdziecie poniżej:

cryptopia likwidacja

1 opinia o “Zhakowana giełda Cryptopia zostanie zlikwidowana”

  1. kurcze szkoda, że niektóre giełdy kryptowalutowe kończą w taki sposób. To wpływa negatywnie na zaufanie do takich platform oraz handlu walutami elektronicznymi. ciekawe ile jeszcze giełd zostanie zlikwidowanych w najbliższych latach. moim zdaniem będą spore przetasowania na tym rynku

    Odpowiedz

Dodaj opinię