bitbay gieldy 710x100

Zarabiaj pasywny dochód dzięki oszczędnościom Binance Earn

Któż nie chciałby zarabiać tak, żeby się zbyt dużo nie napracować? Niemal każdy z Nas marzy o dodatkowych wpływach, które niekoniecznie są efektem ciężkiej pracy. Tym właśnie jest dochód pasywny. Skupmy się na metodzie zarabiania poprzez powiększanie swojego zasobu kryptowalut, a dokładniej na oszczędnościach Binance Earn.

Binance jest jedną z największych giełd na świecie operującą kryptowalutami. Jednak możemy tutaj zarabiać nie tylko na samym kupnie i sprzedaży, ale mamy dostęp również do innych form generujących wpływy. Jeśli twierdzisz, że jesteś zbyt początkujący na rynki kryptowalut, koniecznie przeczytaj do końca – mamy tam dla Ciebie dobre wiadomości.

Co to są oszczędności Binance?

Z reguły oszczędnościami nazywamy pewną sumę pieniędzy, która nie jest przeznaczona na wydatki bieżące. Zazwyczaj jest to niewielki procent z naszego głównego dochodu odkładany regularnie na osobne konto. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Binance Oszczędności. Jest to forma przypominająca tradycyjne oszczędzanie na koncie lub lokacie w banku z tą różnicą, że odsetki są generowane od zdeponowanych kryptowalut.

Jak działają oszczędności Binance?

Oszczędności Binance to najłatwiejszy sposób na zarabianie pasywnego dochodu. Na stronie binance.com po wejściu w zakładkę „Zarobki”, a następnie „Oszczędności” zobaczymy wybór opcji „elastyczne oszczędności” oraz „zablokowane oszczędności”. Czym one się od siebie różnią? Elastyczne oszczędności możemy porównać do tradycyjnego konta oszczędnościowego. W tym przypadku korzystanie z środków jest możliwe w dowolnym momencie, a stopa procentowa nie ma stałej wartości. Jeśli natychmiastowe umorzenie z Elastycznych Oszczędności jest dla Nas ważne, to mamy tutaj taką możliwość. Na etapie subskrypcji jest możliwość wyboru pomiędzy realizacją standardową a szybką. W pierwszym przypadku aktywa zostają zrealizowane następnego dnia po zakończeniu subskrypcji. W drugim przypadku otrzymujemy aktywa w dniu realizacji, ale bez odsetek.

elastyczne oszczędności

Zablokowane oszczędności, jak można wywnioskować już z nazwy, wstrzymują aktywa na pewien wskazany przedział czasowy i z określonym oprocentowaniem. Jest to analogiczne do sposobu działania tradycyjnej lokaty niskoprocentowej. Zazwyczaj oprocentowanie będzie korzystniejsze w przypadku oszczędności zablokowanych. Jeśli jednak zależy nam na dostępie do swoich środków lub wolimy się nie zobowiązywać do trzymania swoich kryptowalut w przeciągu danego okresu oszczędzania, warto wybrać opcję elastycznych oszczędności.

zablokowane oszczędności

Zasada postępowania w przypadku obu opcji jest podobna. Wybieramy produkt do subskrypcji. System automatycznie pobiera daną kwotę z portfela giełdowego. W przypadku elastycznych oszczędności odsetki zaczynają być naliczane już następnego dnia, a w przypadku zablokowanych oszczędności czekamy do zakończenia okresu oszczędzania, aby odebrać swoje powiększone środki.

oszczędności

Ważną kwestią, która może się pojawić w głowie początkujących jest to, czy w przypadku spadku na rynku kryptowalut nadal odsetki są naliczane. Odpowiedź jest uspokajająca: Tak, odsetki są gwarantowane i naliczane, również w takim przypadku. Mamy zatem małe ryzyko pomimo, że to właśnie z ryzykiem kojarzą Nam się inwestycje związane z kryptowalutami.

Jakie są zalety oszczędności w porównaniu z tradycyjnym bankiem?

Największą odczuwalną zaletą jest oczywiście wyższe oprocentowanie. Dlaczego tak się dzieje i gdzie jest haczyk? Tutaj należałoby zrozumieć czym jest kryptowaluta. To pewien rodzaj monet występujących jedynie w formie wirtualnej. W porównaniu do tradycyjnej waluty, nie jest on przypisany do konkretnego kraju, zatem nie reguluje go żaden bank centralny. Mają na niego wpływ jedynie mechanizmy rynkowe. To wiele upraszcza, prawda? Drugim powodem jest fakt, że waluta ta będzie na pewno dalej rozwijana w najbliższym czasie, a zainteresowanie rynkiem kryptowalut nie maleje. W dobie tak dużej inflacji wiele osób decyduje się na inwestowanie za pomocą kryptowalut, aby ochronić swój kapitał przed stratami, które są nieuniknione obecnie na rynku tradycyjnym. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że pomimo zachęcającego oprocentowania, kryptowaluty obarczone są ryzykiem dużych wahań rynkowych.

Jakie specjalne oferty high-yield są dostępne na Flexible&Locked Savings?

High-yield, czyli obligacje mające wysoką rentowność, ale również podwyższone ryzyko. Zarówno w przypadku elastycznych (flexible savings), jak i zablokowanych (locked savings) oszczędnościach mamy do wyboru wiele produktów, które możemy zasubskrybować. Więcej dostępnych kryptowalut mamy w przypadku elastycznych oszczędności. Liczba ta jest zmienna, jednak zazwyczaj zobaczymy dostępnych około 170 tokenów. Na szczególną uwagę zasługują tutaj te z najwyższym oprocentowaniem. Wśród nich znajdziemy takie kryptowaluty jak: AXS, CAKE, DREP, CHZ, SAND, APE, BNX, WAVES, QTUM, ZEN, ZRX i inne. Inwestowanie w oszczędności Binance nie wiąże się z potrzebą posiadania ogromnej wiedzy z dziedziny kryptowalut. Warto jednak wiedzieć w co chcemy zainwestować i co kryje się za tymi tajemniczymi literami.

Axie Infinity jest dobrze rokującą grą zbudowaną na blockchainie Ethereum, czyli sieci z której korzysta mnóstwo niezależnych użytkowników na całym świecie. Kryptowalutami dla tej gry są m.in. tokeny AXS, w które możemy się zdecydować zainwestować za pomocą platformy Binance. Aktualnie roczna stopa procentowa w zablokowanych oszczędnościach dla tego produktu to 25% przy 7 dniowym czasie oszczędzania oraz aż 70% przy wybranej opcji 15 dni. W momencie pisanie tego artykułu jest to najkorzystniejsza opcja zarówno w przypadku zablokowanych oszczędności, jak i elastycznych.

Na drugim miejscu również w obu sposobach oszczędzania znajduje się kryptowaluta CAKE. CAKE jest dodatkowym tokenem jaki można wyhodować na PancakeSwap, czyli zdecentralizowanej giełdzie o intuicyjnej funkcjonalności służącej do wymiany tokenów.

O podobnym pochodzeniu możemy mówić w przypadku tokenów WAVES. One również powstały na potrzeby platformy opierającej się na zdecentralizowanym rejestrze transakcji blockchain.

DREP i APE są stosunkowo młodymi kryptowalutami. Wraz z inną kryptowalutą, którą również znajdziemy w propozycjach inwestycji o nazwie ZEN są kolejnymi altcoinami działającym na giełdzie Binance. Altcoiny to wszystkie nowe kryptowaluty, które powstały po Bitcoinie (czyli pierwszej stworzonej kryptowalucie). DREP i APE w krótkim czasie zdobyły na tyle wysokie notowania, żeby warto było się nimi zainteresować. DREP znajdziemy w obu metodach oszczędzania, natomiast APE i ZEN są aktualnie dostępne jedynie w formie elastycznego oszczędzania.

CHZ jest tokenem stworzonym na potrzeby platformy Socios związanej ze sportem. Użytkownicy mogą za ich pomocą okazać wsparcie swoim ulubionym drużynom i sportowcom. Na subskrypcję tej kryptowaluty możemy zdecydować się przy wyborze oszczędności elastycznych na dość korzystnym oprocentowaniu.

Walutę SAND znajdziemy w obu wersjach oszczędności Binance. Podobnie jak w przypadku AXS, SAND oraz BNX również są tokenami stworzonym na potrzeby gry. Choć ich systematyka jest nieco inna niż w poprzednim wspomnianym przypadku, same tokeny pełnią tutaj analogiczną rolę.

Qtum (QTUM) jest z kolei projektem typu open source opartym na technologii blockchain. Ideą przyświecającą twórcom było połączenie modeli transakcji takich jak w bitcoinie ze sposobem budowania smart kontraktów i tworzenia aplikacji zdecentralizowanych rodem z Ethereum.

Podobnie jak Qtum, 0x jest otwartoźródłowym (open source) protokołem do wymiany tokenów. Projekt ten ma własny token o nazwie ZRX, który możemy zasubskrybować w ramach oszczędzania elastycznego.

Jak możemy wywnioskować rynek kryptowalut może być trudny do zrozumienia dla osoby początkującej. Powstał wraz ze stworzeniem pierwszej waluty – Bitcoina 13 lat temu wywołując niemałe zamieszanie na świecie i wciąż dynamicznie się rozwija. Nie oznacza to, że osoby o mniejszej wiedzy w tej dziedzinie nie mogą inwestować. Właśnie po to powstały oszczędności Binance, których mechanizm jest już dobrze znany dla większości osób z metod oszczędzania proponowanych przez banki tradycyjne. Z tego też powodu istnieje zachęta dla takich osób.

Ograniczona premia powitalna dla osób, które oszczędzają po raz pierwszy od czasu do czasu.

Platforma Binance postanowiła zachęcić użytkowników do korzystania z oferty oszczędzania wprowadzając Bonusy Powitalne dla nowych użytkowników. Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z Binance Oszczędności mogą liczyć na zysk nawet do 2x APY z BUSD, BTC lub ETH na Elastycznych Oszczędnościach. Promocja jest ograniczona czasowo i trwa do 3.06.2022. Bonus został uruchomiony z okazji Pizza Day i mogą z niego skorzystać tylko osoby, które wcześniej nie korzystały z Elastycznych Oszczędności. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Binance.

Zarejestruj się na Binance i oszczędzaj nawet kiedy śpisz!

binance gif

Dodaj opinię