bitbay gieldy 710x100

Kurs Tether (USDT) cena, wykres, historia

{{coins?.name}} {{coins?.symbol}}

Miejsce {{coins?.market_cap_rank}}

{{ Precisious(currency[0])?.toString().replace(".", ",") }} PLN

{{ Precisious(currency[1])?.toString().replace(".", ",") }} USD
{{ parseFloat(coins?.market_data?.price_change_percentage_24h_in_currency?.pln)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} % 24h
Kapitalizacja PLN
{{ nFormatter(coins?.market_data?.market_cap?.pln) }}
Udział w rynku
{{ parseFloat((coins?.market_data?.market_cap?.pln / total_market_cap) * 100)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} %
Obrót 24h PLN
{{ nFormatter(coins?.market_data?.total_volume?.pln)}}
W obrocie {{coins?.symbol}}
{{ nFormatter(coins?.market_data?.circulating_supply) }}
ATH PLN
{{Precisious(coins?.market_data?.ath?.pln)?.toString().replace(".", ",") }}
Data ATH
{{formatDate(coins?.market_data?.ath_date?.pln)}}
Zmiana od ATH
{{ parseFloat(coins?.market_data?.ath_change_percentage?.pln)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} %
Ile czasu od ATH
{{ moment(coins?.market_data?.ath_date?.pln) }}
Zmiana 1h
{{ parseFloat(coins?.market_data?.price_change_percentage_1h_in_currency?.pln)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} %
Zmiana 7D
{{ parseFloat(coins?.market_data?.price_change_percentage_7d_in_currency?.pln)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} %
Zmiana 1M
{{ parseFloat(coins?.market_data?.price_change_percentage_30d_in_currency?.pln)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} %
Zmiana 1R

Wykres kursu Tether. Notowania USDT online.

USDT, czyli stabilna waluta

Czym są stabilne waluty? Jeżeli inwestujesz w kryptowaluty z pewnością prędzej czy później spotkasz się z tym określeniem. Stablecoiny to monety, które powstały z myślą o zapewnieniu bardziej wyważonych kursów. To idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy oczekują na przykład utrzymania stałego poziomu wielkości portfela z aktywami inwestycyjnymi. Dzieje się tak, gdyż w przeciwieństwie do standardowych kryptowalut, nie podlegają one tak wielkim wahaniom. W jaki sposób to działa? Wartość stablecoinów jest po prostu oparta w stosunku 1 do 1 na innych aktywach, a najczęściej tymi aktywami są waluty tradycyjne. Jest to analogiczne rozwiązanie jak niegdyś parytet złota stosowany w przypadku fizycznych środków płatniczych.

tether kurs

Tether, którego skrótem jest USDT, to pierwsza w historii stabilna kryptowaluta, która pojawiła się na rynku w 2014 roku. Jest oparta na kursie dolara amerykańskiego. Dzięki temu charakteryzuje się dużą płynnością, małymi wahaniami kursu i właśnie przez wzgląd na te właściwości dorobiła się przez lata bardzo dużej popularności. Przy zastosowaniu takiego rozwiązania, zakupione USDT mogą być wymieniane z powrotem na dolary amerykańskie.

Na przestrzeni lat Tether znalazł wielu naśladowców. Można pośród nich wymienić między innymi takie kryptowaluty jak TrueUSD, USD Coin, Paxos Standard oraz Dai. Pomimo podobnego sposobu działania i zaliczania się do stable coinów, żadnej z wyżej wymienionych krypto nie udało się jeszcze powtórzyć sukcesu USDT.

Zalety i wady inwestowania w USDT

Dzięki temu, że Tether opiera się na dolarach amerykańskich, jego kurs jest znacznie stabilniejszy niż w przypadku innych kryptowalut. Wiąże się to z mniejszym ryzykiem inwestycyjnym. Z tego powodu inwestycja w USDT sprawdza się doskonale jako sposób na przechowywanie aktywów. Nie jest do tego potrzebne posiadanie konta bankowego i ponoszenie kosztów jego utrzymania. USDT charakteryzuje się też bardzo niskimi kosztami transferu.

Dzięki temu, że USDT korzysta z różnych blockchainów (początkowo wykorzystywał wyłącznie technologię bitcoina, a dziś znajduje się też na blockchainie Ethereum, EOS, TRON, Solana i wielu innych) bardzo łatwo jest go wymieniać pomiędzy różnymi giełdami.

Jako wady inwestowania w USDT wymienia się przede wszystkim to, że ta kryptowaluta podlega prywatnej firmie. Powiązania finansowe Tetheru z giełdą Bitfinex były w przeszłości przedmiotem wielu kontrowersji, powiązanych między innymi z niedoborem rezerw finansowych. USDT funkcjonuje jednak do dzisiaj pomimo tych zawirowań, a w 2021 roku oficjalne twitterowe konto Tethera opublikowało informacje zapewniające o swojej wypłacalności.

Kolejną kontrowersją jest to, że Tether nie jest walutą anonimową. By go nabyć, musisz dokonać wpłaty bankowej, która wymaga weryfikacji Twoich danych osobowych. Z tego powodu zarządzająca nim firma może zbierać informacje na Twój temat.

Tether a bitcoin

Pomimo tego, że USDT jest stabilną walutą, to może mieć ona wpływ na wahania innych kryptowalut. Tether był wielokrotnie oskarżany o sztuczne zalewanie rynku i manipulowanie cenami Bitcoina i innych popularnych altcoinów. Powstały nawet na ten temat oficjalne raporty, które potwierdzają, że emisje tokenów USDT w momencie korekt spadkowych wpływały na zawyżanie cen BTC. Powyższe działania, a także wcześniej wymienione kontrowersje sprawiają, że USDT jest często krytykowany przez środowisko kryptowalutowe. Niemniej nie wydaje się to szczególnie szkodzić jego popularności, gdyż konsekwentnie od lat staje się on coraz bardziej popularnym altcoinem.
Handel USDT za pośrednictwem giełd kryptowalut

Sprzedaż i kupno Tetheru możliwe jest za pośrednictwem wielu giełd. Między innymi na tak popularnych serwisach, jak Binance, Zonda i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi na naszej stronie opiniami, które pomogą wybrać Ci taką, która w stu procentach będzie odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dzięki zamieszczonym na naszej stronie informacjom poznasz warunki korzystania z poszczególnych giełd, ewentualną wysokość opłat i prowizji, a także poradniki dotyczące rejestracji.

USDT może być przechowywane w różnych portfelach cyfrowych. Posiada również swój dedykowany wallet. Jest on dostępny w formie online na stronie Tetheru, a także jako darmowa aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne.

Za pomocą udostępnionych na naszej stronie aktualnych notowań kryptowalut, możesz na bieżąco śledzić kurs USDT. Pozwoli Ci to na lepsze planowanie inwestycji, co może poskutkować znacznie bardziej opłacalnymi zakupami. Zachęcamy do korzystania z przejrzystych wykresów graficznych i możliwości takich jak sprawdzanie kursu w określonym przedziale czasowym. Możesz odnaleźć u nas też szczegółowe informacje na temat kapitalizacji USDT, jego udziale w rynku, obrotach w przeciągu ostatnich 24 godzin, a także wiele innych przydatnych danych.

Sprawdź również nasze rankingi i notowania kursów na pozostałe kryptowaluty. Odpowiednia dywersyfikacja środków jest kluczem do odniesienia sukcesów w inwestowaniu w altcoiny.

Dodaj opinię