bitbay gieldy 710x100

Signature Bank nie będzie obsługiwał transakcji na Binance poniżej 100 000 $

Uznawany za przyjazny kryptowalutom, Signature Bank, zapowiedział że nie będzie obsługiwał transakcji dla klientów giełdy Binance o wartości poniżej 100 000 dolarów.

W oświadczeniu wysłanym do Coindesk, przedstawiciel Binance napisał, że Signature Bank „nie będzie już wspierać” swoich klientów, którzy chcą kupować lub sprzedawać kryptowaluty o wartości poniżej 100 00 dolarów. Decyzja będzie dotyczyć „wszystkich klientów Signature korzystających z usług handlu kryptowalutami” i wejdzie w życie z dniem 1 lutego 2023 roku.

„W rezultacie niektórzy użytkownicy indywidualni” operujący mniejszymi kwotami mogą nie mieć możliwości używania przelewów bankowych SWIFT do kupowania lub sprzedawania kryptowalut „za USD”.

Co to oznacza dla użytkowników Binance?

Binance uspokaja, że tylko 0,01% przeciętnych miesięcznych użytkowników korzystało z usług Signature Bank i dodaje, że „aktywnie pracuje nad znalezieniem alternatywnego rozwiązania.”

Ponadto giełda dodaje, że użytkownicy mogą nadal korzystać ze swoich kont, w tym „kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą kart kredytowych lub debetowych, używając jednej z innych walut fiducjarnych obsługiwanych przez Binance”.

Pomimo, iż Signature Bank wydaje się mieć mało znaczący wpływ na działanie Binance, to jednak niepokoić może sam fakt zmiany nastawienia banku do handlu kryptowalutami. Wydaje się, że może to mieć związek z ostatnimi bankructwami w branży i związaną z nimi dużą zmiennością cen cyfrowych walut.

Dodaj opinię