bitbay gieldy 710x100

Powstała polska spółka Binance sp. z o.o.

Polski oddział Binance sp. z o.o. został wpisany do Rejestru działalności w zakresie walut wirtualnych i zapewnia pełną zgodność z polskimi standardami regulacyjnymi dotyczącymi dostawców usług w zakresie aktywów wirtualnych.

Katarzyna Wabik, Country Manager Binance na Polskę, powiedziała: „W pełni przestrzegamy polskich standardów regulacyjnych dla dostawców usług w zakresie walut wirtualnych. W szczególności, Binance Poland sp. z o.o. przyjęła polityki dotyczące ryzyka i przeciwdziałania praniu pieniędzy zgodne z wymogami polskiego prawa. Obecnie naszym głównym celem jest udana migracja użytkowników do polskiego podmiotu i rozwój lokalnych operacji. Koncentrujemy się na lokalnej rekrutacji i pozyskiwaniu talentów, aby wzmocnić naszą lokalną obecność, organizować więcej wydarzeń i zapewniać edukację wokół kryptowalut w Polsce”.

Co to oznacza dla polskich użytkowników Binance?

Przede wszystkim każdy użytkownik z Polski, który chce nadal korzystać z usług Binance, musi zaakceptować nowe warunki i regulamin platformy. W powiadomieniu otrzymujemy informację, że „od teraz [tj. 17.01.2023] usługi będą świadczone przez Binance sp. z o.o.”.

binance zgoda

Giełda poinformowała 18 stycznia 2023 r., że nowy polski podmiot Binance Poland sp. z o.o. jest zgodny z polskimi standardami regulacyjnymi dotyczącymi dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP). Wcześniej Binance Poland sp. z o.o. została wpisana do Rejestru działalności w zakresie walut wirtualnych, prowadzonego przez Izbę Administracji Skarbowej w Katowicach.

Stworzenie Binance sp. z o.o. nie jest niczym zaskakującym, ponieważ giełda Binance takie same działania podjęła już w wielu innych europejskich krajach, w tym we Francji, Włoszech, Litwie, Hiszpanii, na Cyprze i w Szwecji.

Kyrylo Khomiakov, Head of Ukraine and CEE w Binance, komentuje: „Branża kryptowalut potrzebuje skutecznych i odpowiednich regulacji, które pomogą w szerokim wdrożeniu aktywów cyfrowych do codziennego użytku. Jako Binance jesteśmy głęboko przekonani, że stabilne otoczenie regulacyjne będzie wspierać innowacje i jest niezbędne do zbudowania zaufania do branży oraz zapewnienia długoterminowego wzrostu. Z zadowoleniem przyjmujemy inicjatywy ustawodawcze polskiego rządu idące w tym kierunku. Poprzez współpracę z organami regulacyjnymi na całym świecie, możemy zapewnić, że regulacje odpowiednio chronią konsumentów, jednocześnie pozwalając na dalszy wzrost innowacji i postęp technologiczny. W Binance wciąż usprawniamy nasze systemy bezpieczeństwa i przestrzegamy najsurowszych wymagań KYC w branży, co zwiększa bezpieczeństwo wszystkich naszych użytkowników.”

Dodaj opinię