bitbay gieldy 710x100

Postępowanie przeciwko Bitfinex zakończyło się ugodą i karą 18,5 mln $

Postępowanie prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego (NYAG) przeciwko giełdzie Bitfinex oraz Tether zakończyło się podpisaniem ugody i karą w wysokości 18,5 miliona dolarów.

Prokurator zarzucał giełdzie Bitfinex stratę 850 milionów dolarów należących do klientów giełdy, a następnie potajemne pokrycie tej straty za pomocą środków pozyskanych od siostrzanej spółki Tether.

Bitfinex oskarżony o zdefraudowanie 850 mln $ za pomocą Tethera

Zgodnie z warunkami podpisanej ugody, Bitfinex i Tether nie przyznają się do stawianych zarzutów, ale muszą zapłacić karę w wysokości 18,5 miliona dolarów. Dodatkowo Tether ma dostarczać kwartalne raporty dotyczące rezerw USDT.

Bitfinex i Tether lekkomyślnie i bezprawnie ukrywały ogromne straty finansowe, aby utrzymać swój plan i chronić wyniki finansowe. Twierdzenie Tether, że jego wirtualna waluta była przez cały czas w pełni zabezpieczona dolarami amerykańskimi, było kłamstwem.

Prokurator generalna, Letitia James

W porozumieniu można przeczytać, że Tether w okresie od 2 listopada 2018 roku nie był w pełni zabezpieczony 1:1 dolarami amerykańskimi, ponieważ część funduszy została przekazana na konto Bitfinex, aby pokryć stratę związaną z działaniami Crypto Capital.

Podpisana ugoda zamyka postępowanie i zwalnia Bitfinex i Tether z konieczności publicznego ujawnienia wszystkich informacji związanych z prowadzoną sprawą.

Dodaj opinię