bitbay gieldy 710x100

Platforma Tokeneo wystawiona na sprzedaż za 2,5 mln zł

Platforma Tokeneo, w której skład wchodzi giełda, kantor oraz serwis informacyjny została wystawiona na sprzedaż za 2,5 miliona złotych. W ubiegły piątek giełda poinformowała również swoich klientów o „tymczasowym zawieszeniu działalności operacyjnej serwisu Tokeneo Market”.

W tej samej wiadomości Tokeneo zapewnia, że środki klientów pozostają bezpieczne i mogą oni w pełni nimi dysponować. Giełda twierdzi, że powody zawieszenia działalności są związane z zewnętrznymi czynnikami i giełda nie ma na nie wpływu. Okazuje się, że Tokeneo od dłuższego czasu boryka się z nieprzychylnym stanowiskiem banków, skutkującym wypowiadaniem rachunków operacyjnych. Tokeneo usłyszało również odmowę współpracy ze strony procesorów płatności.

Odbiło się to na płynności spółki, która nie jest dłużej w stanie finansować projektu. W związku z tym cała platforma, łącząca w sobie kantor, giełdę, procesor płatności, aplikację do tokenizacji oraz serwis publikujący newsy kryptowalutowe jest do sprzedaży za kwotę 2,5 miliona złotych.

Choć giełda w piątkowym emailu zapewniła, że klienci mogą wypłacić swoje środki, to jednak wczoraj klienci otrzymali nowe informacje w tej sprawie. Wypłacenie środków będzie się wiązało z koniecznością złożenia reklamacji na stronie Tokeneo lub poprzez wysłanie emaila na adres support@tokeneo.com.

Ponadto niestety środki pozostają w tym momencie zamrożone przez banki i ich wypłata na razie może nie być możliwa. Ponadto Tokeneo zaznacza, że wypłaty mogą zostać uzależnione od ewentualnej sprzedaży całej infrastruktury, co oznaczałoby że platforma nie posiada wszystkich środków klientów na ten moment.

Dodaj opinię