bitbay gieldy 710x100

Patryk Pytlewski ambasadorem kantoru FlyingAtom

Piłkarz Górnika Zabrze Patryk Pytlewski dołączył do zespołu młodych sportowców wspieranych przez kantor kryptowalut FlyingAtom.

Patryk jest utalentowanym 19-letnim piłkarzem grającym w drugiej drużynie Górnika Zabrze. Swoją piłkarską pasję rozwijał już w wieku 5 lat grając w lokalnym klubie. Później trenował w GKS Katowice, a następnie już w Warszawie w akademii Escola Varsovia. W tym czasie wraz ze swoim zespołem zdobył wicemistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Wtedy też został indywidualnie wyróżniony powołaniem na zgrupowanie reprezentacji Polski. Teraz już jako senior osiadł w rodzinnych stronach i stał się jednym z zawodników Górnika Zabrze.

Jak mówi o sobie sam piłkarz:

Patryk to młody chłopak z wielkimi marzeniami i jeszcze większymi ambicjami. W wieku 7 lat zmieniający całe życie swoje oraz rodziców, przeprowadzając się z małej miejscowości na Śląsku do ogromnej Warszawy tylko po to, żeby spróbować swoich sił i postawić wszystko na jedną kartę wraz z warszawską szkółką Barcelony. 10 lat spędzonych w wielkim mieście w pogoni za marzeniami, zaowocowało transferem do jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce czyli Górnika Zabrze.

To wszystko zawdzięczam odważnej decyzji rodziców, którzy dla małego chłopca zmieniają całe swoje życie, aby ich syn mógł spełnić swój piłkarski sen. Obecnie mieszkam w Siemianowicach, zaczynam pierwszy rok studiów i walczę o pierwszą drużynę Trójkolorowych

FlyingAtom wspiera młodych sportowców

Rozpoczęta przez kantor, inicjatywa FlyingAtom Team została powołana, aby wspierać młodych utalentowanych polskich sportowców. Do jej ambasadorów należy już polski szachista Dawid Czerw czy mistrzyni Polski we wspinaczce Ida Kupś. FlyingAtom wspiera również kluby i akademie sportowe. Od sezonu 2022/23 jest sponsorem głównym Piasta Gliwice oraz klubowej akademii.

O nowym członku FlyingAtom Team wypowiedział się CEO firmy, Dawid Muszyński:

Patryk jest bardzo obiecującym, młodym zawodnikiem z dużym potencjałem. Oprócz dużego talentu do gry posiada też odpowiednią determinację i wiarę w sukces. Jestem pełen podziwu dla niego i jego rodziców, którzy odważnie postawili wszystko, aby spełniać piłkarskie marzenia syna. Nie będą już teraz w tym sami, również FlyingAtom wspomoże Patryka w jego drodze do piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Efekty wspólnych działań sportowców i firmy można obserwować na profilu FlyingAtom w serwisie Instagram oraz Facebook.

Dodaj opinię