bitbay gieldy 710x100

Oświadczenie Binance w sprawie ostatnich podejrzanych aktywności

bezpieczeństwo

Giełda Binance opublikowała podsumowanie dotyczące ostatnich podejrzanych aktywności. Sprawa miała związek z atakiem phisingu oraz próbą kradzieży, która miała miejsce wczoraj tj. 7 marca w godzinach 14:58 – 14:59. Anormalna aktywność została odnotowana w parze VIA/BTC.

Ataki phisingu związane z giełdą Binance miały już miejsce na początku stycznia, później dużą ich koncentrację odnotowano 22 lutego. Hakerzy podszywali się pod domenę Binance stosując bardzo podobnie wyglądające domeny unicode. Wielu użytkowników dało się nabrać na taki rodzaj phishingu, a tym samym hakerzy przejęli ich konta.

Następnie hakerzy wykorzystali wczoraj te konta do masowego zakupu Viacoin podnosząc gwałtownie cenę VIA. Równolegle hakerzy mieli 31 swoich kont na których już wcześniej zdeponowali Viacoiny, a po gwałtownym wzroście ceny zaczęli sprzedawać swoje tokeny i podjęli próby wypłaty środków. System Binance automatycznie zablokował wypłaty po wykryciu podejrzanej aktywności i w rezultacie żadna z wypłat nie doszła do skutku, co więcej Viacoiny hakerów również zostały zamrożone.

Po dokładnym sprawdzeniu bezpieczeństwa systemu, wypłaty na Binance zostały wznowione. Pełny tekst oświadczenia Binance przeczytacie na tej stronie.

1 opinia o “Oświadczenie Binance w sprawie ostatnich podejrzanych aktywności”

Dodaj opinię