bitbay gieldy 710x100

Nowy rekord giełdy BitBay w zbiórce bitcoinów na WOŚP

BitBay po raz drugi wsparł WOŚP w Bitcoinach. Zbiórka na rzecz 25 finału zakończona!

Polska giełda kryptowalut BitBay już drugi rok z rzędu umożliwiła społeczności Bitcoina wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tej kryptowalucie. W zbiórce mogli wziąć udział zarówno klienci giełdy, jak i osoby nieposiadające na niej konta.
Celem tegorocznego finału była zbiórka pieniędzy na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Zbiórka na BitBay trwała od 29 grudnia 2016 do 15 stycznia 2017.
W zeszłorocznej zbiórce udało się uzbierać 1.86345367 BTC, co po przewalutowaniu dało 3400 PLN. Zespół BitBay liczył na sukces w postaci poprawionego wyniku. Społeczność Bitcoina nie zawiodła i w ostatnim dniu zbiórki mogli pochwalić się wynikiem 3.42318047 BTC.
W dniu 16 stycznia nastąpiło przewalutowanie środków. Jako że kurs Bitcoina znacznie wzrósł od zeszłego roku, po sprzedaży BTC (bez żadnych prowizji i opłat) otrzymano 12234.41 PLN! Zespół BitBay ogromnie dziękuje wszystkim, którzy wpłacali swoje dotacje i jest dumny, że społeczność Bitcoina potrafi się zjednoczyć, aby wspólnie pomagać potrzebującym.
Zbiórka BitBay cieszyła się sporym powodzeniem w sieci. Pisały o niej polskie media związane z kryptowalutami, była również wspominana w social media. Część zespołu BitBay wybrała się na wielki finał Orkiestry do warszawskiego studia plenerowego TVN w niedzielę 15 stycznia, gdzie wzięli udział w aukcjach na rzecz fundacji i podzielili się informacją o zbiórce BTC. Pracownicy BitBay wylicytowali specjalne serduszko WOŚP stworzone przez Mennicę Polską.

Osoba do kontaktu / Szef Sztabu WOŚP przy BitBay
Justyna Laskowska Witek
justyna.laskowska@bitbay.net

Dodaj opinię