bitbay gieldy 710x100

Zonda zatrudnia Jakoba Lundqvista jako CTO

Giełda kryptowalut Zonda poinformowała o powołaniu Jakoba Lundqvista na stanowisko Chief Technology Officer (CTO).

Po rebrandingu, który giełda przeszła w ubiegłym miesiącu został powołany nowy CEO, zarząd oraz o czym dzisiaj poinformowała giełda, nowy szef do spraw technologii (CTO). Nowy CTO zacznie pełnić obowiązki z dniem 1 stycznia 2022 roku.

Jakob Lundqvista jest osobą mającą bogate doświadczenie w sferze technologicznej. Pełnił rolę architekta korporacyjnego oraz szefa działu rozwoju w firmie Bitcoin Suisse AG, która oferuje szereg produktów finansowych z kryptowalutami w roli głównej. Do usług firmy należą między innymi brokering i staking a także usługi powiernicze, pożyczki i wiele innych produktów związanych z kryptowalutami.

Posiada on szeroką wiedzę związaną z rozwojem systemów i oprogramowania zdobywaną w kilku start-upach w Europie i USA. Ponadto sam jest twórcą kilku odnoszących sukcesy start-upów, m.in. The Licensing Project, archiwum licencji kreatywnych z siedzibą w Nowym Jorku.

W Zondzie Jakob Lundqvista pełnił będzie obowiązki osoby odpowiedzialnej za rozwój technologii. Pozwoli to również wspierać ambicje giełdy Zonda w dążeniu do czołówki firm z branży kryptowalutowej, które spełniają wymagania regulacyjne i prawne.

Nowy CTO po mianowaniu na to stanowisko powiedział: „Zonda przechodzi okres szybkiego wzrostu i międzynarodowej ekspansji. Cieszę się, że mogę dołączyć do firmy w tak przełomowym momencie. Zonda znana jest z tego, że jest największą giełdą kryptowalut w Europie Wschodniej, ale jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie znacznie większego udziału w scenie globalnej. Sądzę, że technologia jest paliwem, które będzie napędzać ten wzrost. To ona może stanowić ogromne wsparcie, jeśli tylko projektuje się nowe wdrożenia z troską i pasją. I to jest dokładnie to, co planuję wnieść do Zondy w kolejnym rozdziale historii jej rozwoju.”

Zonda to nowy BitBay

Zonda to platforma z odświeżonym wizerunkiem i nowymi wizjami na przyszłość, która będzie korzystać z dorobku dobrze znanej w tym obszarze Europy giełdy BitBay.

Zonda zamierza stworzyć platformę przyjazną dla użytkownika poprzez opracowanie prostych i intuicyjnych narzędzi, z jednoczesną dbałością o bezpieczeństwo i przestrzeganie procedur Anti-Money Laundering (AML) i Know Your Customer (KYC).

bitbay to zonda

Dodaj opinię