bitbay gieldy 710x100

Nowość na Binance – PIVX (PIVX)

Zagraniczna giełda kryptowalut Binance dodała na swoją platformę kolejną kryptowalutę – PIVX (PIVX), dostępną w parach z BNB, BTC, oraz ETH.

PIVX znajduje się obecnie na 44 miejscu w zestawieniu CoinMarketCap, z kapitalizacją 708 252 249 $ i ceną jednostkową 12,78 $.

Private Instant Verified Transaction PIVX, to skoncentrowana na prywatności, zdecentralizowana kryptowaluta o otwartym dostępie do kodu źródłowego, uruchomiona w lutym 2016 r. Pierwotnie pod nazwą Darknet (DNET), zanim została profesjonalnie zmieniona na markę PIVX. Początkowa faza dystrybucji Proof of Work (PoW) zakończyła się w sierpniu 2016 r., wtedy też DNET przeszedł do obecnej fazy Proof of Potential (PoS).

PIVX działa w oparciu o protokół Blackcoin PoS 2.0 i bazuje na podstawowej wersji kodu Bitcoin 0.10.x. Wykorzystuje sieć masternodów do jawnie zdecentralizowanego zarządzania i zwiększenia prywatności transakcji.

Głównym celem PIVX jest osiągnięcie niemal natychmiastowych prywatnych transakcji i zarządzania, które pomaga utrzymać sieć z korzyścią dla wszystkich użytkowników.

Całkowita podaż: 55 407 318 PIVX

Dodaj opinię