bitbay gieldy 710x100

Nowe kryptowaluty na XTB

Platforma brokerska XTB informuje o poszerzeniu oferty CFD na kryptowaluty o: 9 nowych kryptowalut – Binance Coin, Cardano, Chainlink, Dogecoin, EOS, Polkadot, Stellar, Tezos oraz Uniswap.

Broker XTB podążając za zmieniającymi się potrzebami inwestorów rozszerzył swoją ofertę instrumentów CFD na kryptowaluty. Tym samym na platformie dostępnych jest obecnie 14 kontraktów na cyfrowe waluty.

– Popularność kryptowalut jest widoczna na każdym kroku, a klienci, którym głównie zależy na wykorzystaniu zmienności, a nie posiadaniu fizycznie danej kryptowaluty wielokrotnie pytali nas o nowe instrumenty. Właśnie dlatego prawie potroiliśmy liczbę oferowanych przez nas CFD na kryptowaluty oraz wprowadziliśmy atrakcyjne spready. Warto jednak pamiętać, że ten rynek jest znacznie bardziej podatny na duże wahania oraz wpływ sentymentu inwestorów do ryzyka, co nasi klienci próbują wykorzystać często, stając w opozycji do rynku i zajmując krótką pozycję na daną kryptowalutę – powiedział Jakub Paturalski, dyrektor polskiego rynku w XTB.

Dodatkowo niedawno broker XTB obniżył spready, które w zależności od instrumentu, mogą wynosić nawet zaledwie 0,22% ceny rynkowej.

kryptowaluty nowe xtb

Pośród wprowadzonych kryptowalut znalazły się znane aktywa jak Binance Coin, token natywny giełdy Binance, Cardano zyskujące ostatnio na popularności za sprawą wprowadzenia funkcji smart kontraktów czy Dogecoin, popularna kryptowaluta mem, która w minionych miesiącach osiągała rekordy cenowe. XTB dodał również kilka znanych aktywów jak Stellar, Tezoss czy EOS. W ofercie znalazł się też token giełdy Uniswap, Polkadot oraz Chainlink.

„Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.”

cfd kryptowaluty xtb1

Dodaj opinię