bitbay gieldy 710x100

Nie ufaj nikomu: Polowanie na króla kryptowalut – film na Netflix o kryptowalutach

Branża kryptowalut przyciąga wiele uwagi. Niestety, ale nie zawsze jest ona pozytywna. Co jakiś czas do naszych uszu dochodzą różne głośne informacje o oszustwach i niebezpieczeństwach powiązanych z działalnością różnych giełd czy kantorów. Niedawno platforma Netflix wypuściła film dotyczący podobnej sprawy związanej z giełdą QuadrigaCX. Czego dokładnie dotyczy?

Polowanie na króla kryptowalut – o czym jest film?

Choć QuadrigaCX miała skromne początki, to w ciągu paru lat istnienia stała się największą giełdą kryptowalut w Kanadzie. Jej rozwój powiązany jest ściśle z wartością bitcoina. Kiedy w 2017 nastąpił gwałtowny wzrost cen BTC, skala transakcji dokonywana za pośrednictwem tej giełdy osiągnęła apogeum, a wartość spółki gwałtownie wzrosła.

Nie ma tu jednak happyendu, bo wkrótce potem zaczęły się problemy z wypłacalnością. Kiedy w roku 2018 ceny bitcoina zaczęły gwałtownie spadać, jego posiadacze zaczęli szybko spieniężać swoje tokeny. Okazało się jednak, że odzyskanie swoich pieniędzy z giełdy nie jest takie proste.

W tym wszystkim istotna jest jeszcze rola Gerry Cottena. Był to nie kto inny, a założyciel QuadrigaCX. Piszemy o nim w czasie przeszłym, ponieważ gdy tylko zaczęły się kłopoty, świat obiegła wiadomość, że mężczyzna zmarł podczas swojej podróży poślubnej do Indii. Śmierć ta przeszłaby być może bez większego echa, gdyby nie fakt, że był on jedyną osobą posiadającą hasła do tak zwanych zimnych portfeli, czyli depozytów klientów QuadrigaCX przechowywanych offline. W jednej chwili od swoich aktywów zostało odciętych miliony użytkowników. Właśnie tą sprawą zajął się Netflix.

Co się stało z królem kryptowalut?

Domniemany zgon Gerry Cottena spowodował dla jego klientów straty na poziomie około 250 milionów dolarów. Wielu z nich zaczęło podejrzewać, że cała sytuacja jest niczym innym, a próbą sfingowania własnej śmierci, by przyjąć nową tożsamość i zacząć nowe życie z ukradzionymi pieniędzmi.

Film “Nie ufaj nikomu: Polowanie na króla kryptowalut” opowiada właśnie o tej części historii i powiązanym z nią śledztwie. Nie tylko z perspektywy poszkodowanych, ale także profesjonalnych dziennikarzy, urzędników i przedstawicieli prawa.

Jak brzmi prawda związana z królem kryptowalut? Zachęcamy do obejrzenia dokumentu i przekonania się samemu.

Film o kryptowalutach na Netflix – dlaczego trzeba go obejrzeć?

Historia Gerry Cottena jest emocjonująca i ciekawa. Do dziś budzi gorące emocje, zwłaszcza wśród osób, które były bezpośrednio poszkodowane przez jego śmierć. Wszystko to przekłada się też na wartkość filmu, który jest zrealizowany bardzo sprawnie.

Warto jednak zapoznać się z nim nie tylko dla poznania losów założyciela QuadrigaFX. Dokument w bardzo przejrzysty sposób wykłada wiele pojęć oraz mechanizmów powiązanych z handlem kryptowalutami. Dodatkowo doskonale ukazuje nie tylko możliwości, ale także zagrożenia związane z tego rodzaju inwestycjami.

Dlatego właśnie „Polowanie na króla kryptowalut” powinno znaleźć się na liście filmów każdego początkującego tradera.

A z listą rzetelnych giełd kryptowalut możecie zapoznać się na naszej stronie z rankingiem, gdzie znajdziecie też szczegółową specyfikację i opinię o każdej platformie.

Dodaj opinię