bitbay gieldy 710x100

Najpopularniejsze akcje na XTB w 2020 roku

Dom Maklerski XTB przedstawił podsumowanie roku odnośnie najpopularniejszych akcji na platformie w 2020 roku. Wśród polskich klientów najchętniej kupowane były akcje CD Projekt, Biomed Medical oraz Mercator Medical. Z pośród dziesięciu najbardziej popularnych akcji, aż dziewięć z nich to spółki notowane na GPW. Jedyną zagraniczną spółką w TOP10 jest Tesla.

TOP10 akcji w XTB w 2020 roku - Polska

Akcje należą do najczęściej wybieranych instrumentów z pośród bogatej oferty domu maklerskiego XTB. Do ich popularności przyczyniła się na pewno oferta, która na stałe zagościła u XTB. Dzieki niej można inwestować w akcje bez prowizji, do wartości 100 000 EUR. Popularność nowej oferty zwiększyła dodatkowo kampania marketingowa, w której ambasadorem XTB został sławny trener José Mourinho.

Pod koniec 2020 roku polscy klienci mieli dostęp do 4743 produktów inwestycyjnych, z czego 2509 stanowiły akcje, a kolejne 1848 CFD na akcje. XTB oferuje akcje z aż 17 rynków, z czego największym jest rynek amerykański (ponad 1300 spółek) oraz polski (282 spółki). Pomimo dużej dostępności akcji z amerykańskiego parkietu, Polacy znacznie chętniej inwestowali w rodzime spółki notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Niekwestionowanym liderem był tutaj CD Projekt, głównie ze względu na długo oczekiwaną premierę gry Cyberpunk 2077. Rok 2020 był też rokiem, który upłynął w Polsce, ale i na całym świecie, pod znakiem pandemii i w ziązku z tym większym niż zwykle zainteresowaniem cieszyły się spółki z branży biotechnologicznej: Biomed Lublin czy Mercator Medical.

Jedyną zagraniczną spółką w TOP10 najpopularniejszych akcji na XTB w 2020 roku była Tesla, amerykańska spółka produkująca elektryczne samochody.

XTB oferuje prawdziwe akcje na 8 europejskich rynkach tj. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Czechach, Słowacji oraz w Polsce. W ujęciu powyższych rynków, klienci XTB inwestowali najczęściej w akcje CD Projekt SA, Tesla Inc. oraz Biomed Lublin SA. Również to zestawienie zdominowały polskie spółki – w europejskim TOP10 jest ich aż osiem.

Dodaj opinię