coinbase baner

Jaka jest najlepsza giełda lub kantor kryptowalut

Najlepsze giełdy i kantory kryptowalut wybrane przez naszą redakcję, na podstawie takich kryteriów jak: funkcjonalność, ilość walut, dostępność aplikacji mobilnej, handel z dźwignią, język interfejsu.

Ocena redakcji: 9.6

puchar zloty jednolity

Ocena redakcji: 9.1

puchar srebrny jednolity

Ocena redakcji: 8.7

puchar braz jednolity

Polecany dla początkujących

Ocena redakcji: 8.5

Giełda z długim stażem 

Ocena redakcji: 8.2

Maksymalna dźwignia 1:100

Jak wybrać najlepszą giełdę kryptowalut – poradnik dla początkujących

Wybór najlepszej giełdy lub kantoru kryptowalut nie jest łatwym zadaniem ze względu na mnogość różnych platform, w tym nie tylko giełd ale i kantorów kryptowalut, a także brokerów oferujących obrót kryptowalutami.

Główne kwestie które należy wziąć pod uwagę przy wyborze giełdy kryptowalut:

  • bezpieczeństwo platformy – bardzo ważny aspekt decydujący o bezpieczeństwie środków powierzonych giełdzie. Rynek kryptowalut jest rynkiem młodym i najczęściej nie regulowanym przez państwowe instytucje. Dlatego należy indywidualnie ocenić bezpieczeństwo platformy na podstawie informacji w internecie i opinii o danej giełdzie. Jedną z alternatyw są tutaj brokerzy oferujący handel kryptowalutami za pomocą instrumentów CFD. Brokerzy są w pełni regulowani przez państwowe organy.
  • ilość oferowanych kryptowalut – każda platforma oferuje inny zakres cyfrowych walut do handlu. Trzeba dopasować ofertę giełdy do własnych potrzeb. Najlepiej wybierać giełdy oferujące dużą ilość kryptowalut, które mają znaczący dzienny wolumen transakcji. Ponadto należy zwrócić uwagę czy giełda oferuje handel walutami fiducjarnymi (fiat).
  • wysokość prowizji – kupno i sprzedaż kryptowalut wiąże się z koniecznością opłacenia prowizji, która jest indywidualna dla każdej giełdy. Oprócz tego należy pamiętać o kosztach przesyłania kryptowalut, które zależne są dodatkowo od opłat w sieci, w której zbudowana jest kryptowaluta.
  • opinie o giełdzie – bardzo ważny element przy wyborze giełdy, który pozwoli lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoich środków i ustrzeże nas w przyszłości przed problemami związanymi z platformą.
  • wymagania weryfikacyjne – giełdy kryptowalut podobnie jak inne instytucje finansowe wymagają od swoich użytkowników zweryfikowania tożsamości, najczęściej poprzez przesłanie skanu dowodu osobistego, selfie oraz potwierdzenie miejsca zamieszkania.
  • długość na rynku – giełdy które są dłużej na rynku mają wyrobioną renomę i zaufanie użytkowników. Nowe platformy trzeba dokładnie sprawdzić przed powierzeniem tam swoich środków.
  • wiarygodność ludzi którzy stoją za daną platformą – zespół który tworzy giełdę jest jej wizytówką, należy sprawdzić czym takie osoby zajmowały się w przeszłości. Jeśli mają powiązanie z nielegalnymi interesami, od takiej giełdy lepiej trzymać się z daleka.
  • posiadane licencje – pomimo że rynek kryptowalut nie jest regulowany w większości krajów to niektóre giełdy uzyskały licencje państwowych organów regulacyjnych i tym samym uwiarygodniły swoją pozycję na rynku.

Jak działa giełda kryptowalut​

Giełda kryptowalut działa na zasadzie popytu i podaży. Ceny kryptowalut są regulowane przez transakcje kupna i sprzedaży zawierane przez użytkowników. Na poszczególnych platformach ceny kryptowalut mogą się nieznacznie różnić ponieważ każda z nich ma swój własny order book ze zleceniami kupna i sprzedaży.

Jaką giełdę kryptowalut wybrać na początek - podsumowanie

Rozpoczynając przygodę z kryptowalutami warto wybrać giełdę, która będzie mieć polski interfejs a dokonywanie na niej transakcji będzie proste i intuicyjne. W tym celu polecamy zapoznać się z poradnikami wideo dotyczącymi poszczególnych platform dostępnymi na tej stronie.

Bardzo ważną kwestią jest wybór giełdy, która jest mało awaryjna, nie ma problemu z wpłatami i wypłatami środków, a support platformy działa szybko i sprawnie rozwiązuje ewentualne problemy. Takich informacji najlepiej szukać wśród opinii innych użytkowników, których na tej stronie znajdziecie ponad tysiąc.

Share