bitbay gieldy 710x100

Na jakiej giełdzie kupować kryptowaluty

Jeden z naszych czytelników zadał pytanie:

Gdzie i w jaki sposób można nabyć kryptowalutę Zcash?

W związku dużą ilością kryptowalut i wieloma giełdami, nowym użytkownikom może być ciężko odnaleźć się w tym wszystkim. Przez cały czas powstają nowe i upadają stare giełdy, dlatego na naszym portalu staramy się na bieżąco uzupełniać listę najpopularniejszych giełd. Dodatkowo użytkownicy mogą głosować i pisać opinie o giełdach i kantorach. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć czy jakaś giełda zbankrutuje albo zostanie okradziona, dlatego lepiej nie trzymać większych oszczędności na nich.

Na tej stronie możemy znaleźć ranking giełd pod względem kapitalizacji. Natomiast na tej stronie znajdziemy ranking kryptowalut pod względem kapitalizacji. Odpowiadając na pytanie użytkownika, wchodzimy na stronę http://coinmarketcap.com i znajdujemy na liście Zcash.

Następnie klikamy zakładkę Markets i ukazuje się nam zestawienie giełd ułożone pod względem kapitalizacji, na których możemy handlować kryptowalutą Zcash. Teraz pozostaje nam już wybór giełdy, na której dokonamy zakupy.

Poszukajmy na początku na naszym portalu albo w internecie jakiś opinii na temat giełdy, na której chcemy handlować. W omawianym przypadku nie znajdziemy żadnej polskiej giełdy z ZEC, pozostaje nam tylko zakup za zagraniczne waluty albo za bitcoiny. Największa kapitalizacja jest na Poloniexie (ponad 50 % wolumenu Zcash jest generowane na tej giełdzie). Inną opcją może być wybór giełdy Kraken na której kupimy ZEC także za USD lub EUR ale ta giełda wymaga już o wiele większych weryfikacji niż Poloniex.

Pamiętajmy, po zakupie jakiejś waluty starajmy się, o ile to jest możliwe nie trzymać jej na giełdzie tylko na własnym, dobrze zabezpieczonym i wieloma kopiami bezpieczeństwa portfelu.

Dodaj opinię