bitbay gieldy 710x100

Mt.Gox przesyła bitcoiny o wartości 9 miliardów dolarów na jeden adres w ramach planów spłat

W azjatyckich godzinach porannych Mt.Gox przesłał prawie 107 000 bitcoinów, co spowodowało spadek kursu bitcoina o 1,2% w związku z oczekiwaniami presji sprzedaży.

Portfele należące do nieistniejącej już giełdy bitcoin, Mt.Gox, przetransferowały ponad 140 000 bitcoinów (BTC) o wartości około 9 miliardów dolarów na nieznany adres. Mt.Gox, która była kiedyś największą giełdą bitcoinów na świecie, została zamknięta w 2014 roku po ujawnieniu ogromnych strat spowodowanych włamaniem. Wierzyciele od tego czasu czekają na zwrot swoich środków, co może wywierać presję sprzedażową na rynek BTC.

Kurator rehabilitacyjny Nobuaki Kobayashi oświadczył, że nie dokonano żadnej sprzedaży bitcoinów ani bitcoin cash (BCH), a grupa zarządza tymi aktywami w bezpieczny sposób. Dane portfela pokazują, że ruchy te obejmowały trzynaście transakcji. Początkowo, 20 maja, wykonano testową transakcję o wartości 3 dolarów, a następnie mniejszą transakcję na 160 dolarów we wczesnych godzinach wtorkowych. Pozostałe transakcje wynosiły od 1,2 miliona do 2,2 miliarda dolarów.

Zgodnie z danymi Bitinfocharts, wszystkie bitcoiny Mt.Gox zostały przeniesione do jednego portfela. Jest to pierwszy transfer aktywów z zimnych portfeli Mt.Gox od ponad pięciu lat i najprawdopodobniej stanowi część planu dystrybucji środków do wierzycieli przed 31 października 2024 roku.

Julio Moreno, szef działu badań CryptoQuant, poinformował, że wszystkie monety zostały przeniesione na adres „1JbezDVd9VsK9o1Ga9UqLydeuEvhKLAPs6”. Alex Thorn, szef działu badań w Galaxy, spodziewa się, że większość przeniesionych bitcoinów będzie zatrzymana przez wierzycieli, a nie sprzedana na otwartym rynku.

Niemniej jednak rynek zareagował na te ruchy, a kurs bitcoina spadł o 1,4% od początku azjatyckich godzin handlu, osiągając 67 680 dolarów po poniedziałkowym maksimum na poziomie ponad 70 000 dolarów.

Dodaj opinię