bitbay gieldy 710x100

List od CEO Binance na czwarte urodziny giełdy

CEO Binance CZ podzielił się listem do użytkowników z całego świata z okazji 4. rocznicy powstania giełdy Binance.

W liście CZ podsumowuje dotychczasową czteroletnią podróż i dzieli się wizjami na przyszłość. Przedstawia cały ekosystem Binance jaki przez ten czas udało się zbudować, nie tylko giełdę kryptowalut, ale także Trust Wallet , CoinMarketCap , rynek NFT i wiele innych. CZ dziękuje wszystkim dotychczasowym użytkownikom za wsparcie i udział w tak wielkim przedsięwzięciu jak Binance.

Jeśli chodzi o plany na przyszłość, to CZ wyraźnie podkreśla kontynuowanie pracy nad wprowadzaniem regulacji i działaniem zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa. Binance pracuje nad: rozwinięciem międzynarodowego zespołu ds. zgodności, poszerzeniem już i tak solidnego partnerstwa w zakresie zgodności oraz zapewnieniem zgodności z lokalnymi przepisami.

Drodzy Binancianie, 

Dzisiejszy dzień to wyjątkowy dzień dla Binance, ponieważ świętujemy naszą czwartą rocznicę. Ale co ważniejsze, dzisiaj jest dzień, w którym chciałbym podziękować całej naszej społeczności za wybranie podzielenia się z nami swoją kryptograficzną podróżą. Do tej pory była to niesamowita przygoda, a prawda jest taka, że ​​Binance, którą znamy i kochamy, nie byłoby tutaj bez Ciebie. Dlatego czuję się zaszczycony i pokorny pisząc do Ciebie dzisiaj. 

Chociaż istniejemy dopiero od kilku lat, Binance szybko urosło, aby stać się wiodącym ekosystemem blockchain na świecie z samej tylko giełdy kryptograficznej. Jednocześnie branża kryptowalutowa i blockchain ewoluowała na nowe i ekscytujące sposoby, zmieniając wszystko, od sposobu, w jaki ludzie angażują się w sztukę, po dostęp do opieki zdrowotnej, a tempo innowacji tylko przyspieszyło w ciągu ostatniego roku. 

Chciałbym skorzystać z okazji, aby podzielić się z naszymi użytkownikami ważnymi aktualizacjami, w tym naszym dotychczasowym postępem i rozwojem, naszym nieustannym zaangażowaniem w służbę społeczności Binance oraz naszą wizją na przyszłość.

O wspólnym rozwoju: dotychczasowa historia

W 2017 roku uruchomiliśmy Binance.com, giełdę kryptowalut skupiającą użytkowników z całego świata. Od tego czasu marka Binance ewoluowała od prostej giełdy kryptowalut do dynamicznego ekosystemu kryptowalut i blockchain, zaprojektowanego w celu zaspokojenia potrzeb naszej społeczności. Pod wieloma względami szybki rozwój Binance od giełdy do ekosystemu można przypisać temu zaangażowaniu naszych użytkowników, którzy nadal prowadzą nas na każdym kroku, dzieląc się cennymi opiniami i opiniami, które bierzemy sobie do serca. 

W ciągu ostatnich czterech lat z dumą opracowaliśmy połączony ekosystem blockchain , który obejmuje kluczowe filary infrastruktury, takie jak Trust Wallet , CoinMarketCap , rynek NFT i wiele innych. Zainwestowaliśmy również w obiecujące projekty i organizacje, w szczególności w oparty na społeczności Binance Smart Chain, który ma obecnie największy na świecie wolumen transakcji w przestrzeni DeFi.

Duża część ekosystemu Binance jest zasilana przez BNB , token użytkowy o szerokim zakresie zastosowań, który obejmuje zniżki na transakcje i opłaty transakcyjne na Binance.com, dostęp do ekskluzywnej sprzedaży tokenów, unikalne możliwości obstawiania i wiele więcej. Społeczność Binance Smart Chain korzysta również z BNB do rozliczania opłat transakcyjnych w sieci, podczas gdy inne przypadki użycia wykraczające poza ekosystem Binance obejmują płatności , podróże , rozrywkę i wiele innych. 

Oto tylko kilka najważniejszych wydarzeń Binance z zeszłego roku: 

 • Rynki NFT. Binance NFT okazał się popularny wśród kolekcjonerów i entuzjastów NFT, a wiele spadków NFT wyprzedało się w ciągu kilku sekund i stało się największą na świecie platformą NFT pod względem ruchu od czasu uruchomienia platformy w zeszłym miesiącu. Jednocześnie, Featured by Binance , rynek NFT w Binance Smart Chain i jest miejscem docelowym dla użytkowników poszukujących zdecentralizowanej, niepodlegającej kontroli platformy NFT, umożliwił ponad 2000 twórcom talentów tworzenie NFT – wielu po raz pierwszy . 
 • Wzrost BUSD. Przyjęcie BUSD jest na najwyższym poziomie w historii, a całkowita kapitalizacja rynkowa osiągnęła oszałamiającą wartość 10 mld USD na początku tego miesiąca, w porównaniu z 1 mld USD w styczniu 2021 r. Dziś BUSD jest 3 najbardziej regulowanym stablecoinem, który spełnia surowe standardy zgodności, w tym bycie na zielonej liście nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych (NYDFS). 
 • Binance P2P. Każdego tygodnia miliony użytkowników kupują, sprzedają i handlują kryptowalutami na naszej giełdzie kryptowalut peer-to-peer, a tygodniowy wolumen rośnie 10-krotnie od 2020 roku. Dziś Binance P2P obsługuje ponad 350 metod płatności, dając użytkownikom większy wybór i dostęp, gdy nadejdzie do krypto. 
 • Zarabiaj na Binance. Uruchomiliśmy Binance Earn, aby pomóc użytkownikom w rozwoju ich istniejących aktywów kryptograficznych, a tylko od stycznia 2021 r. całkowita zablokowana wartość (TVL) na Binance Earn wzrosła 5-krotnie do 20 mld USD.  
 • Rynek Binance. Binance Marketplace pozwala użytkownikom kupować ulubione produkty i usługi za pomocą kryptowalut. Binance Pay , funkcja, która pozwala użytkownikom płacić i otrzymywać płatności za pomocą kryptowalut, zarejestrowała ponad 1,8 mln użytkowników w ciągu pierwszych pięciu miesięcy od uruchomienia i łącznie przeprowadzili 13,5 mln transakcji. Tymczasem Binance Card , karta debetowa Visa od Binance, odnotowała ponad 388 mln USD transakcji. 
 • Binance Instytucjonalny. Binance nadal przyciąga inwestorów VIP, firmy handlowe, fundusze hedgingowe, animatorów rynku, brokerów i innych uczestników rynku. Liczba użytkowników instytucjonalnych wzrosła 1,4-krotnie w ciągu ostatniego roku, podczas gdy nasz program brokerski odnotował 21,4-krotny wzrost wolumenu transakcji i 46-krotny wzrost liczby aktywnych użytkowników w tym samym okresie. 
 • Organizacja charytatywna Binance. W sumie Binance Charity przekazała ponad 15 milionów dolarów darowizn od ponad 2300 darczyńców ponad 70 partnerom w ponad 20 projektach, w ramach ciągłych wysiłków na rzecz wykorzystania technologii blockchain i kryptowalut, aby pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. W tym roku Binance Charity oficjalnie osiągnęła poziom 1 mln ostatecznych beneficjentów dzięki hojnym darczyńcom i partnerom z całego świata. 

Zawsze na pierwszym miejscu: nasze zobowiązanie wobec Ciebie 

Od początku szczyciliśmy się tym, że jesteśmy organizacją „pierwszą dla użytkownika”. Wszystko, co robimy, ma na celu stworzenie lepszego doświadczenia dla naszych użytkowników. To nasz nie tak tajny sekret naszego sukcesu. Jesteśmy tobie to winni za wyrażenie swoich potrzeb, wskazanie nam dalszej drogi i zaufanie, że dostarczymy Ci doświadczenie, na które zasługujesz. 

Od włączenia większej liczby agentów obsługi klienta po wdrożenie największej dotychczas aktualizacji naszego systemu czatu online, pracowaliśmy nad ulepszeniem sposobu, w jaki obsługujemy Cię, w ciągu roku, w którym branża kryptograficzna doświadczyła ogromnego wzrostu. 

Chciałbym poświęcić chwilę, aby podziękować wszystkim Aniołom Binance i członkom zespołu Binance. Wszyscy wnieśli znaczący wkład w nasz rozwój w ciągu ostatnich czterech lat, a wasze poświęcenie i ciężka praca ukształtowały Binance w firmę skoncentrowaną na użytkownikach, jaką jest dzisiaj.

Od samego początku skupiamy się na tym, aby zapewnić użytkownikom najlepszą obsługę klienta na najbezpieczniejszej w branży platformie kryptograficznej. Staramy się dbać o naszych użytkowników na wiele sposobów, ale oto niektóre z najważniejszych środków, które podejmujemy, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z kryptowalut: 

 • Ochrona Twoich środków. Dokładamy wszelkich starań, aby chronić środki naszych użytkowników, w tym pomagamy użytkownikom Binance i członkom społeczności Binance Smart Chain w śledzeniu i odzyskiwaniu brakujących środków . Ponadto posiadamy Fundusz Zabezpieczonych Aktywów dla Użytkowników (SAFU), aby zapewnić ochronę aktywów użytkowników, nawet w sytuacjach awaryjnych. 
 • Walka ze złymi aktorami. Aktywnie współpracujemy również z organami ścigania w celu zwalczania przestępstw finansowych, łapania złych podmiotów i rozwiązywania cyberprzestępczości . W ten sposób możemy pomóc w oczyszczeniu branży kryptograficznej i zniechęcić do złych zachowań, przynosząc korzyści użytkownikom kryptowalut w całej branży. 
 • Zabezpieczanie naszej platformy. Często publikujemy nagrody za programy bug bounty, aby poprawić bezpieczeństwo ekosystemu Binance. 
 •  Zachęcanie do odpowiedzialnego handlu. Binance to pierwsza duża giełda kryptowalut, która zainicjowała program odpowiedzialnego handlu, który obejmuje inicjatywy produktowe, takie jak ścisłe środki kontroli ryzyka i okresy odstąpienia od umowy, a także inicjatywy edukacyjne, takie jak quizy produktowe i filmy instruktażowe, obszerne artykuły pomocy technicznej, często zadawane pytania i wiele innych. 

Użytkownikom, którzy są z nami od samego początku, dziękuję za wsparcie i zaufanie. Do nowych użytkowników, którzy dołączyli do nas w ostatnich miesiącach, wiem, że wypowiadam się w imieniu całego zespołu, kiedy mówię „Witamy w społeczności Binance”. W tym roku globalna społeczność Binance rozrosła się skokowo. Osobiście są to niektóre z kamieni milowych, którymi jestem najbardziej dumny: 

 • Ponad 180 krajów i regionów. Użytkownicy Binance pochodzą z niemal każdego zakątka świata. 
 • Obsługiwane ponad 30 języków. Aby lepiej służyć naszym użytkownikom, Binance.com obsługuje teraz ponad 30 języków, podczas gdy nasza bezpłatna platforma edukacyjna, Binance Academy, obsługuje 21 języków. W tym roku ciężko pracowaliśmy również nad zwiększeniem liczby języków obsługi klienta do 12, a w przyszłości będzie ich więcej. 
 • Ponad 10 milionów członków społeczności! Społeczność Binance oficjalnie osiągnęła 8-cyfrową liczbę członków społeczności z całego świata, dołączając do naszych społeczności w mediach społecznościowych i Telegram. 
 • Globalna Sieć Aniołów. Od budowania społeczności użytkowników i przekazywania informacji zwrotnych o produktach po tworzenie treści, które edukują i informują użytkowników, Binance Angels stanowią serce naszej społeczności. Obecnie istnieje ponad 300 Aniołów Binance, którzy pomagają prowadzić ponad 50 lokalnych społeczności.

Patrząc w przyszłość: „Wolność pieniędzy” dla wszystkich

Jesteśmy dumni, że jesteśmy na czele tej rewolucji finansowej i doceniamy, że wielu z Was podziela naszą wizję zwiększenia „wolności pieniędzy”. 

Jasne regulacje mają kluczowe znaczenie dla dalszego wzrostu. Aby uczynić kryptowaluty bezpiecznym i zrównoważonym dla wszystkich, zespół Binance pracuje nad 1) Rozwinięciem naszego międzynarodowego zespołu ds. zgodności, 2) Poszerzeniem już i tak już solidnego partnerstwa w zakresie zgodności oraz 3) Zlokalizowaniem naszych działań i działalności w celu zapewnienia zgodności z lokalnymi przepisami. 

W tym celu zobowiązujemy się do kontynuowania naszej współpracy z organami regulacyjnymi i decydentami w celu kształtowania polityk, które chronią naszych użytkowników, zachęcają do innowacji i rozwijają nasze społeczeństwo. Ale na dziś chciałbym poświęcić chwilę, aby cofnąć się i jeszcze raz powiedzieć „dziękuję” za przyłączenie się do nas w tej wspólnej podróży. Razem możemy zwiększyć wolność pieniędzy dla ludzi na całym świecie w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. 

CZ, 

CEO i założyciel Binance 

Dodaj opinię