bitbay gieldy 710x100

KuCoin zhakowany na ponad 150 mln $

kucoin zhakowany

  • Giełda KuCoin została zhakowana na ponad 150 mln $.
  • Haker uzyskał klucze prywatne do portfeli BTC, tokenów ERC-20

Azjatycka giełda KuCoin padła ofiarą poważnego naruszenia bezpieczeństwa, w wyniku którego doszło do kradzieży kryptowalut i tokenów o wartości ponad 150 mln $. W oświadczeniu giełda potwierdziła, że haker zdobył klucze prywatne do gorących portfeli giełdy.

Pierwsze podejrzane wypłaty dużych ilości BTC i tokenów ETH zostały wykryte w piątek wieczorem. KuCoin natychmiast przeniósł pozostałe nienaruszone środki do nowych portfeli oraz zablokował możliwość wpłat i wypłat.

Dyrektor generalny KuCoin Johnny Lyu, zapewnił że zimne portfele giełdy są nienaruszone a wszystkie środki klientów które mogły ucierpieć w wyniku incydentu zostaną zrekompensowane z funduszu ubezpieczeniowego giełdy.

Dzisiaj w zaktualizowanym oświadczeniu, giełda podała listę podejrzanych adresów, na które mogły zostać przesłane skradzione środki. W minimalizowanie skutków ataku zaangażowało się dużo podmiotów z branży kryptowalut blokując i zamrażając środki pochodzące z podejrzanych adresów. Przykładowo dyrektor Bitfinexa Paolo Ardoino, poinformował że giełda zablokowała 22 mln USDT, a przedstawiciele VELO Labs postanowili unieważnić 122 mln tokenów VELO, które trafiły na podejrzane adresy.

Incydent wpłynął na cenę tokenu emitowanego przez giełdę, cena KuCoin Shares (KCS) od czasu wykrycia kradzieży spadła o ponad 15 %.

Niektórzy kryptomaniacy zrobili własny research i doszli do wniosku, że KuCoin został zhakowany nie na 150 mln $, a na kwotę 280 mln, co stanowiłoby jeden z największych incydentów tego typu w historii kryptowalut. Te informacje nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez KuCoin a na pełny raport w tej sprawie musimy jeszcze poczekać.

Dodaj opinię