bitbay gieldy 710x100

KuCoin wprowadza obowiązkową weryfikację

Obowiązek weryfikacyjny na giełdzie KuCoin zacznie obowiązywać już od połowy lipca.

Od 15 lipca 2023 roku nowi użytkownicy platformy będą musieli przejść obowiązkową procedurę Know Your Customer. Bez ukończenia weryfikacji nowo zarejestrowani użytkownicy nie będą mogli uzyskać dostępu do pakietu produktów i usług KuCoin, podała firma.

Użytkownicy którzy wcześniej założyli konto na giełdzie, będą mieli ograniczone funkcje na platformie, między innymi nie będą mogli dokonywać nowych wpłat. Z pośród funkcji, które pozostaną dostępne dla niezweryfikowanych użytkowników giełda wymieniła: zlecenia sprzedaży w transakcjach spot, delewarowanie w handlu kontraktami terminowymi i delewarowanie w handlu marżą, wykupy w centrum obstawiania i udzielania pożyczek KuCoin, KuCoin Earn, a także wykup funduszy giełdowych. Ponadto nienaruszone pozostaną funkcje wypłaty środków.

„Pełny proces KYC wymaga od użytkowników podania imienia i nazwiska, numeru identyfikacyjnego i zdjęcia identyfikacyjnego oraz poddania się rozpoznawaniu twarzy” – powiedział dyrektor generalny KuCoin, Johnny Lyu. Jest to standardowa procedura, tak jak w przypadku innych podmiotów kryptograficznych.

Ponadto giełda w ramach przepisów prawnych obowiązujących w danej jurysdykcji, zbiera również dodatkowe informacje związane z działalnością klienta i profilem ryzyka. Dane profilu ryzyka obejmują charakter i wielkość działalności handlowej, pochodzenie zdeponowanych środków wirtualnych, powiedział Lyu.

Nowe zasady wpłyną na wielu użytkowników, ponieważ jak twierdzi KuCoin, w lipcu 2022 roku miał 20 milionów kont zarejestrowanych na swojej platformie. Giełda zalicza się do największych platform kryptograficznych na świecie, według CoinGeco dzienne obroty KuCoin wynoszą około 540 milionów dolarów, przy ponad 8 milionach wizyt miesięcznie.

Dodaj opinię