bitbay gieldy 710x100

Kraken uruchamia platformę aukcyjną wspólnie z Kusama

Giełda Kraken poinformowała o uruchomieniu platformy aukcyjnej we współpracy z projektem Kusama.

Klienci, którzy chcą wspierać swoje ulubione projekty Kusama, mogą teraz po raz pierwszy uczestniczyć w aukcjach Parachain Slot (lub w skrócie „Aukcjach Parachain”) bezpośrednio z platformy Kraken.

Określany przez siebie jako „dziki kuzyn Polkadot”, Kusama (KSM) jest eksperymentalną platformą blockchain , która została zaprojektowana w celu zapewnienia programistom interoperacyjnej i skalowalnej platformy. Kusama ma prawie taką samą bazę kodu jak Polkadot. KSM znajduje się na 28 pozycji w rankingu CoinMarketCap.

Aukcje Parachain to zupełnie nowy mechanizm wspierania projektów. Parachains to niestandardowe łańcuchy bloków zintegrowane z siecią Kusama. Można je dostosować do dowolnej liczby przypadków użycia i wprowadzić do głównego łańcucha bloków i serca jego sieci, zwanego łańcuchem przekaźników, czerpiąc w ten sposób korzyści z bezpieczeństwa sieci Kusama.

Co ważne, oczekuje się, że dostępnych będzie tylko 100 slotów parachain, liczba, która jest elastyczna i może z czasem ulec zmianie w drodze głosowania. Aby zdobyć jeden z tych slotów, projekty parachain muszą wygrać aukcję. 

W pierwszej w historii aukcji parachain, Kraken umożliwi klientom wsparcie ofert co najmniej czterech projektów, zaczynając od Karury, Shiden, Moonriver i Crust Shadow. Za wspieranie projektów parachain, użytkownicy otrzymują nagrody, które różnią się w zależności od projektu.

kraken BANER WPISY1

Dodaj opinię