bitbay gieldy 710x100

Kantory kryptowalut – opinie

Najnowsze opinie na temat kantorów kryptowalut. Wszystkie opinie wystawiane są przez naszych użytkowników. Kantory kryptowalut można oceniać w skali od 1 do 5 gwiazdek.

Zasady oceniania i pisania opinii

Piszemy opinie oraz oceniamy tylko na podstawie własnych doświadczeń, pomijamy wszelkie przypuszczenia i zasłyszane historie. Nie koloryzujemy – obiektywizm jest najcenniejszy. Piszemy w języku polskim nie używając niecenzuralnych słów. Dzięki waszym opiniom nowi użytkownicy będą mogli wybrać najlepiej dopasowany kantor kryptowalut do własnych potrzeb. Może się też okazać że lepszym rozwiązaniem będzie wybór giełdy kryptowalut.

Co to jest kantor kryptowalut

co to jest kantor kryptowalut

Kantor kryptowalut to podmiot, który dokonuje wymiany walut cyfrowych na waluty tradycyjne lub odwrotnie. Kantory takie oferują swoje usługi za pomocą platform internetowych (np. Kanga Exchange) ale mogą też prowadzić stacjonarne punkty wymiany (np. FlyingAtom). Często zamiennie używa się też określenia kantor Bitcoin z uwagi na to że w niektórych kantorach można wymieniać tylko BTC.

Kantory swoje usługi oferują również za pomocą tzw. bitomatów, czyli urządzeń wyglądających i działających podobnie do znanych wszystkim bankomatów. Bitomaty można znaleźć w większości dużych miast w Polsce, zlokalizowane są często w centrach handlowych lub innych powszechnie dostępnych miejscach.

Jaki kantor kryptowalut wybrać

Na polskim rynku istnieje duży wybór kantorów kryptowalut, żeby wybrać najbardziej odpowiedni należy przeanalizować kilka kwestii:

  • jak długo kantor funkcjonuje na rynku – czy jest to stabilna firma, której można powierzyć swoje pieniądze
  • opinie użytkowników – dzięki nim dowiedzieć się można jaka jest reputacja kantoru, czy obsługa jest na wysokim poziomie oraz czy występują jakieś problemy ze świadczonymi usługami
  • czy kantor jest internetowy czy stacjonarny – należy uzyskać informację w jaki sposób kantor funkcjonuje, czy oferuje tylko wymianę internetową, czy może prowadzi stacjonarny punkt lub umożliwia wymianę w bitomatach
  • jakie kryptowaluty można wymienić – oferta kantorów różni się pod tym względem, niektóre umożliwiają tylko wymianę Bitcoina, a w innych można kupić lub sprzedać także altcoiny
  • jakie ceny i prowizje oferuje kantor

Co warto wiedzieć zanim zaczniesz handlować kryptowalutami

co warto wiedzieć

Przede wszystkim należy sobie zdawać sprawę, że kryptowaluty jak każdy inny rynek rządzą się specyficznymi prawami. Jest to dość młoda branża ale z dużym potencjałem na przyszłość. Kryptowaluty wpisują się idealnie w obecny nurt wszechobecnej cyfryzacji. Dzięki temu powstaje coraz więcej okazji zarobienia na tym globalnym trendzie.
Handel cyfrowymi aktywami jest coraz popularniejszy, a co za tym idzie powstają coraz to nowe platformy obrotu kryptowalutami. Wybór najlepszego kantoru zależy od indywidualnych preferencji ale bardzo ważna jest też ocena i opinia platformy w oczach innych użytkowników.

 

Dodaj opinię