bitbay gieldy 710x100

Japońska giełda JPEX ma problemy z płynnością

Japońska giełda kryptowalut JPEX, z siedzibą w Dubaju, znajduje się obecnie w trudnej sytuacji, którą nazwała „kryzysem płynności”. Warto zaznaczyć, że spółka ta wyraziła także krytykę wobec organów regulacyjnych oraz „zewnętrznych animatorów rynku”, obarczając ich odpowiedzialnością za swoje trudności. Jednakże, czy te twierdzenia są uzasadnione?

JPEX napotyka na trudności

W swoim wpisie na blogu datowanym na 17 września JPEX doniosła, że „niesprawiedliwe traktowanie” ze strony pewnych instytucji w Hongkongu (o czym wspomnimy za chwilę), w połączeniu z negatywnymi informacjami na rynku, skutkowało „złośliwym” zamrożeniem jej funduszy przez zewnętrznych animatorów rynku. Wskazuje się, że ci animatorzy żądali od platformy dodatkowych informacji odnośnie do jej działalności, co ograniczyło jej płynność i znacznie zwiększyło koszty operacyjne. Efektem tych działań jest teraz poważny problem firmy, który można podsumować dwoma słowami: „kryzys płynności”.

Obecnie JPEX zakończyło wszystkie operacje związane z ich produktem Earn, który oferował usługę stakingu. Co więcej, niektórzy użytkownicy twierdzą, że firma pobiera opłatę w wysokości aż 999 USDT za wypłatę środków, przy maksymalnej kwocie wypłaty wynoszącej tylko 1000 USDT. Jeżeli te informacje są prawdziwe, to może to być próba powstrzymania wypłat kryptowalut z platformy.

Spółka wydała następujące oświadczenie: „Obiecujemy jak najszybciej odzyskać płynność od zewnętrznych animatorów rynku i stopniowo przywracać opłaty za wypłaty do normalnego poziomu.

Problemy JPEX

Wszystko to ma miejsce kilka dni po ostrzeżeniu wydanym przez Komisję Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu (FSC) wobec JPEX za promowanie swoich usług wśród mieszkańców Hongkongu, mimo braku odpowiedniej licencji na prowadzenie działalności w tym kraju. W oświadczeniu FSC zauważono „wiele podejrzanych” praktyk JPEX, w tym obietnice potencjalnie wysokich zysków dla potencjalnych klientów.

Warto dodać, że uczestnik konferencji Token 2049 w Singapurze doniósł, że stoisko JPEX na tym wydarzeniu zostało opuszczone dzień po wydaniu ostrzeżenia przez FSC, tj. 14 września. To jednak tylko część problemów, bowiem z doniesień portalu South China Morning Post wynika, że lokalna policja w Hongkongu otrzymała już co najmniej 83 skargi dotyczące działalności tej giełdy.

Dodaj opinię