bitbay gieldy 710x100

Jak zabezpieczyć swoje konto na giełdzie przed hakerami

W związku ze zwiększoną ilością ataków na konta użytkowników zagranicznej giełdy kryptowalut BTC-e, giełda postanowiła napisać mini poradnik jak zabezpieczyć się przed włamaniami hakerów. Pod spodem przedstawiamy spolszczoną wersję tego poradnika. Większość tych porad można zastosować również przy korzystaniu z innych giełd kryptowalut.

I

Jeśli otrzymasz automatycznego maila z powiadomieniem o nieudanej próbie logowania do swojego konta na giełdzie, oznacza to, że haker zna Twój zarejestrowany e-mail i próbuje złamać hasło. W tym przypadku, najlepszym sposobem, aby ochronić swoje konto jest ustawienie uwierzytelniania 2-Factor Authentication.

Jednak haker nadal zna Twój adres e-mail i jeżeli wciąż będzie próbował złamać hasło, to będziesz dostawał na swoją skrzynkę informacje o nieudanych próbach logowania. Aby tego uniknąć giełda zaleca utworzenie nowego e-maila na gmail.com  oraz włączenie na nim zabezpieczenia 2-Factor Authentication. Następnie należy ustawić ten adres e-mail jako adres BTC-e zarejestrowany. W jaki sposób można to zrobić:

  1. Zaloguj się na swoje konto i przejdź do sekcji Zabezpieczenia
  2. Wpisz swój nowy adres e-mail i kliknij przycisk „Zapisz”
  3. Wiadomość z linkiem potwierdzającym zostanie wysłana na stary adres e-mail. Kliknij link w niej, aby potwierdzić zmianę swojego adresu e-mail.
  4. Następnie druga wiadomość z linkiem potwierdzającym zostanie wysłana na nowy adres e-mail. Kliknij go, aby sfinalizować zamianę adresów e-mail.
  5. Zaloguj się do swojego konta za pomocą nowego adresu e-mail.

Cała procedura zmiany adresu e-mail musi być wykonana przy użyciu jednego i tego samego adresu IP i jednej sesji w przeglądarce. Jeżeli nie otrzymasz wiadomości z potwierdzeniem, sprawdź  folder SPAM / śmieci i filtry antyspamowe swojego konta e-mail. Według regulaminu BTC-e, p.9.7. po zmianie adresu e-mail, giełda będzie blokować wypłaty z konta przez 48 godzin.

II

Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail z powiadomieniem o zmianie hasła, a później nie możesz się zalogować na giełdę, oznacza to, że haker ma dostęp do  Twojego adresu e-mail. W takim przypadku należy natychmiast powiadomić BTC-e Dział Obsługi Klienta przez utworzenie wiadomości na stronie support.btc-e1.com/index.php?/Tickets/Submit (wybierz konto dział> Konto Hacked) lub za pośrednictwem czatu.

Ogólne zalecenia, jak zwiększyć bezpieczeństwo konta

– Używaj adresów e-mail na gmail.com z 2-Factor Authentication, hasłami jednorazowymi lub wiadomościami tekstowymi SMS.
– Nie używaj niepotwierdzonego oprogramowania, nie klikaj linków wysyłanych do Ciebie za pośrednictwem prywatnych wiadomości lub na czacie, nie korzystaj z usług e-mail portali z niesprawdzoną reputacją.
– Ustaw dwa silne unikalne hasła do konta BTC-E i konta e-mail.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat korzystania z aplikacji Google Authenticator na giełdzie BTC-e.

  1. Utwórz klucz w zakładce profile-> bezpieczeństwo btc-e.com/profile#security/2fa.
  2. Zeskanuj kod QR przy użyciu aplikacji Google Authenticator (lub wprowadzić klucz do innej aplikacji).
  3. Potwierdź, wprowadzając jednorazowe hasło.

Po tych prostych krokach, można włączyć na giełdzie hasła jednorazowe do logowania się do swojego konta, wypłaty gotówki lub zmiany ustawień zabezpieczeń.

Instalacja aplikacji Google Authenticator:
Android: play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.authenticator2
iOS: itunes.apple.com/ru/app/ Google Authenticator / id388497605

Sekcja Bezpieczeństwa w zakładce profile:

1. biała lista adresów IP

Możesz zezwolić na dostęp do konta tylko z IPS / IP  podanych przez Ciebie.
Należy pamiętać, że ustawienia te zostaną zastosowane po ponownym zalogowaniu. Wszystkie poprzednie otwarte sesje będą nadal mieć dostęp do Twojego konta. btc-e.com/profile#security/ip_whitelist

2. Lista ostatnich logowań na giełdę

Można zobaczyć listę 30 ostatnich prób logowania do konta na giełdzie. Poniższe próby logowania są uważane za nieudane: błędne hasło do konta lub błędne jednorazowe hasło, login z IP nie zamieszczonego na białej liście.
btc-e.com/profile#security/login_history

3. Otwarte sesje konta

Na tej stronie można sprawdzić otwarte sesje na swoim koncie i zamknąć je w razie potrzeby.
btc-e.com/profile#security/sessions

Właściwe zastosowanie powyższych zaleceń na pewno poprawi bezpieczeństwo Twojego konta na giełdzie i  zgromadzonych tam środków.

 

Dodaj opinię