bitbay gieldy 710x100

Huobi Token zalicza flash crash, KuCoin pozwany przez prokuraturę NY – wielkie spadki na kryptowalutach

Rynek kryptowalut notuje od wczoraj olbrzymie spadki spowodowane nagromadzeniem się wielu negatywnych informacji, między innymi o giełdzie KuCoin i Huobi.

Huobi Token spada o ponad 90 %

Token natywny giełdy Huobi – HT, zaliczył wczoraj gwałtowny spadek z poziomu około 4,8 dolara do 0,31 dolara. Spadek był szybki ale trwał bardzo krótko (tzw. flash crash) i na ten moment cena tokena ustabilizowała się w okolicach 4 dolarów.

Tak niespodziewana zmienność spowodowała od razu obawy o kondycję finansową giełdy Huobi. Platforma nie udzieliła komentarza w tej sprawie, ale Justin Sun, będący w posiadaniu dużej części giełdy, poinformował o przekazaniu 100 milionów dolarów na wsparcie płynności Huobi.

Sun w tweecie przeprosił użytkowników za „lewarowaną likwidację rynku spowodowaną przez kilku użytkowników” i zapewnił, że giełda Huobi pozostaje zabezpieczona, podobnie jak jej portfele i backend.

KuCoin w ogniu oskarżeń

Prokurator generalny stanu Nowy Jork, Letitia James, złożyła pozew przeciwko giełdzie KuCoin, oskarżając ją o nielegalne oferowanie papierów wartościowych. James twierdzi, że giełda udostępnia handel Ethereum oraz tokenami ERC-20, które w jej ocenie są papierami wartościowymi.

Pozywam platformę kryptowalutową KuCoin za nielegalną działalność w Nowym Jorku bez rejestracji w państwie. To nasza ósma akcja mająca na celu powstrzymanie tajemniczych platform kryptowalutowych, które lekceważą nasze prawa i narażają nowojorczyków na ryzyko – napisała na Twitterze prokurator.

James podkreśla, że jest to już ósma akcja wymierzona w nieprzejrzyste giełdy kryptowalut, które nie przestrzegają nowojorskich przepisów. Wcześniej o takie praktyki była posądzana giełda Binance czy Kraken.

Pani prokurator dodaje również, że jej zdaniem Ethereum, jak również tokeny LUNA i UST są „niezarejestrowanymi papierami wartościowymi”.

„W petycji argumentuje się, że ETH, podobnie jak LUNA i UST, jest aktywem spekulacyjnym, który opiera się na wysiłkach zewnętrznych programistów w celu zapewnienia zysków posiadaczom ETH. Z tego powodu KuCoin musiał się zarejestrować przed sprzedażą ETH, LUNA lub UST” – można przeczytać w komunikacie prokuratury.

Dodaj opinię