bitbay gieldy 710x100

Huobi ogłasza rebranding ale nowa nazwa budzi niesmak

Z okazji 10 lat istnienia, giełda Huobi postanowiła odświeżyć wizerunek. Nowa nazwa HTX nie wszystkim jednak przypadła do gustu budząc nieprzyjemne skojarzenia z ostatnimi wydarzeniami w branży.

HTX czyli “H” odnoszące się do dawnej nazwy Huobi, “T” symbolizujące projekt Tron oraz “X” oznaczające giełdę (exchange). Nowy skrót HTX od razu spowodował nieprzychylne komentarze, przypominając za bardzo FTX, czyli upadłą ostatnio w atmosferze skandalu giełdę.

HTX: nowa globalna marka

Patrząc na HTX poprzez kombinację HT i X, HT reprezentuje natywny token platformy, podczas gdy X symbolizuje wymianę. Dlatego HTX jest giełdą z natywnym tokenem HT. Z drugiej strony X jest cyfrą rzymską oznaczającą 10, co stanowi hołd dla 10-lecia HTX. To nowa era dla platformy z synergią HTX, TRON i Poloniex. Pojawiło się także zupełnie nowe hasło – „HTX, Just Trade It” – pisze w oficjalnym oświadczeniu giełda.

Nowa wizja HTX

Odświeżona giełda postawiła sobie także nowe cele, jak rozszerzenie działalności na skalę globalną. HTX chce wyprzedzać najnowsze osiągnięcia w branży, nie rezygnując jednocześnie ze zrównoważonego wzrostu. „Koncentrując się przede wszystkim na wzroście i rentowności, HTX zapewnia użytkownikom na całym świecie profesjonalne usługi i zróżnicowaną gamę produktów, w tym PrimeVote, Flexi Max, Shark Fin i nie tylko. HTX będzie także strategicznie współpracować z sieciami publicznymi, takimi jak TRON, protokołami międzyłańcuchowymi, takimi jak BitTorrent Chain, a także projektami typu stablecoin, takimi jak TrueUSD. HTX będzie w dalszym ciągu rozszerzać współpracę z różnymi projektami, sieciami publicznymi, monetami typu stablecoin oraz wspierać wielowymiarowy ekosystem biznesowy poprzez wspólne wysiłki” – pisze giełda.

W komunikacie czytamy także że giełda zamierza rozszerzyć swoją ofertę o nowe aktywa: „Wybierzemy premium i popularne aktywa z całego świata, wprowadzając gwiazdorskie projekty, które charakteryzują się wolumenem, popularnością i nowymi trendami. Ponadto HTX pogłębi współpracę z głównymi ekosystemami, w tym między innymi z łańcuchem publicznym, warstwą 2 i memecoinami”.

HTX zapewnia również, że dołoży starań, aby promować zdecentralizowany handel oraz zwiększy wysiłki w zakresie bezpieczeństwa aktywów. Giełda zapewnia, że zamierza na bieżąco aktualizować dowód rezerw oparty na drzewie Merkle oraz ustanawiać rezerwy na ryzyko i fundusze płynnościowe.

Dodaj opinię