bitbay gieldy 710x100

Giełdy i kantory kryptowalut bez weryfikacji

giełdy kryptowalut bez weryfikacji

W dzisiejszym wpisie przeanalizujemy, które platformy kryptowalut oferują swoje usługi bez konieczności weryfikowania tożsamości. Każdy kto przynajmniej w sposób podstawowy interesuje się kryptowalutami wie, że takich giełd i kantorów pozostało bardzo niewiele i ich liczba nieustannie się kurczy.

binance najlepsza giełda kryptowalutSpośród giełd kryptowalut zezwalających na handel bez weryfikacji na pierwszym miejscu trzeba wymienić globalnego giganta – giełdę Binance. Wystarczy dokonać rejestracji aby móc rozpocząć kupowanie i sprzedawanie cyfrowych walut. Przy czym konta, które nie przeszły procedury KYC (Know Your Client – weryfikacja tożsamości klientów) są objęte pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim kwota dziennej wypłaty środków z Binance nie może być wyższa niż równowartość 2 BTC. Ponadto niezweryfikowani użytkownicy nie mają dostępu do walut fiat, a także niektórych usług, które oferuje giełda.

bybitKolejną giełdą nie wymagającą weryfikacji jest Bybit, platforma założona w 2018 roku, która oferuje kontrakty terminowe na Bitcoina i kilka innych kryptowalut. Na giełdzie Bybit można handlować z dźwignią 1:100. Jest to giełda udostępniająca podobne usługi do platformy BitMEX, która od sierpnia tego roku wymaga weryfikacji tożsamości. BitMEX ostatnio ma duże problemy z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości spowodowane właśnie niewdrożeniem procedur KYC.

Kantory działające stacjonarnie oferują anonimową wymianę kryptowalut do 15 000 euro. W przypadku kantorów internetowych obligatoryjne jest przejście weryfikacji tożsamości. Niektóre kantory oferują usługę bitomatów, która nie wymaga podania swoich danych. Na dzień pisania artkułu w bitomacie można dokonać maksymalnej transakcji na kwotę 60 000 zł.

Rynek kryptowalut wraz z rozwojem jest coraz mniej anonimowy. Weryfikacja tożsamości staje się codziennością, podobnie jak w przypadku instytucji działających w obrębie tradycyjnych finansów. Można się spodziewać że platformy które wymieniliśmy w tym artykule również podążą tym nurtem.

2 opinie o “Giełdy i kantory kryptowalut bez weryfikacji”

  1. Coraz mniej tych giełd bez weryfikacji ale na szczęście jest Binance 🙂 Mam tam konto i wszystko działa bez problemu, a max. 2 BTC na dzień do wypłaty to nie jest problem (to prawie 100 tys. zł), no chyba że ktoś obraca milionami 😉

    Odpowiedz

Dodaj opinię