bitbay gieldy 710x100

Giełda OKX zabezpieczona w 103 % – wynika z najnowszego raportu

Z najnowszego dowodu rezerw wynika, że ​​giełda jest w 103% zabezpieczona bitcoinem, eterem i USDT.

Po upływie pierwszego roku od wprowadzenia Proof of Reserves (PoR) i niechlubnym upadku FTX, dowiadujemy się, że wartość aktywów na giełdzie OKX wynosi 12,5 miliarda dolarów, a giełda jest solidnie zabezpieczona. Przez ostatnie 12 miesięcy OKX regularnie publikowała raporty PoR, które potwierdzają, że utrzymuje współczynnik rezerw na poziomie przekraczającym 100% dla 22 najważniejszych aktywów, takich jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Tether (USDT), ogłosiła firma w swoim wpisie na blogu.

Dyrektor ds. marketingu OKX, Haider Rafique, podkreślił, że „klienci często wyrażają obawy dotyczące bezpieczeństwa, wypłacalności i przestoju na scentralizowanych giełdach, nawet jeśli nie zawsze wyrażają te obawy publicznie”, dodał Rafique w wywiadzie dla CoinDesk. „W badaniach przeprowadzonych na początku roku 84% ankietowanych uznało publikowanie dowodów rezerw za istotne w łagodzeniu tych obaw.”

Nic Carter, partner w Castle Island Ventures, pochwalił OKX za stosowanie PoR, ale zauważył, że giełda mogłaby poprawić swoje procedury związane z rozdzieleniem środków klientów od kapitału operacyjnego, co jest „kluczowe dla klientów”, dodał Carter.

„Ponadto, giełdy korzystają teraz z usług depozytariuszy, co stało się jeszcze bardziej istotne po wprowadzeniu tego rozwiązania przez FTX. Na przykład, japońscy klienci szybko odzyskali zaufanie dzięki regulacjom narodowym, które wymagały segregacji środków klientów przez zewnętrznych depozytariuszy po upadku Mt.Gox”, wyjaśnił Rafique. „OKX stosuje 'hybrydowy model przechowywania’, korzystając zarówno z własnych zimnych portfeli, jak i ciepłych portfeli przechowywanych przez zewnętrznych depozytariuszy. W przyszłości planujemy jeszcze więcej partnerstw w obszarze usług powierniczych, dostosowanych do różnych jurysdykcji i rodzajów klientów.”

Pomimo obaw o rosnącą popularność dezentralizowanych giełd (DEX), Rafique podkreślił, że scentralizowane giełdy (CEX) nadal cieszą się dużym uznaniem ze względu na swoje korzyści, takie jak współpraca z animatorami rynku, obsługa różnorodnych klientów i efektywność realizacji zamówień. Jednocześnie DEX-y pozwalają na testowanie nowych aktywów, które mogą nie być dostępne na scentralizowanych giełdach w chwili ich debiutu na rynku.

Dodaj opinię