bitbay gieldy 710x100

Giełda Kraken zamyka usługi dla inwestorów z Japonii

japonia kraken

Kraken, giełda kryptowalutowa z siedzibą w San Francisco poinformowała, że z końcem czerwca 2018 r. przestanie udostępniać swoje usługi dla japońskich rezydentów.

Wstrzymanie usług dla mieszkańców Japonii pozwoli nam lepiej skupić się na naszych aktualnych zasobach, aby poprawić się w innych obszarach świata. Jest to lokalne zawieszenie usługi, które dotyczy tylko mieszkańców Japonii i nie ma wpływu na usługi dla obywateli japońskich lub firm mających siedzibę poza Japonią

Kraken

Giełda Kraken jest jedną z najstarszych giełd kryptowalutowych w Japonii, decyzja o wycofaniu się z kraju Kwitnącej Wiśni nastąpiła w momencie gdy, japońska agencja FSA nałożyła na giełdy kryptowalut obowiązek zalegalizowania swojej działalności, a tym samym spełnienia rygorystycznych warunków.

Kraken nie wyklucza, że w przyszłości powróci na rynek japoński. Usługi giełdy nadal są dostępne dla firm mających swoją siedzibę poza Japonią.

Ponadto osoby, które ucierpiały w wyniku ataku hakerskiego na Mt. Gox będą nadal wspierane przez Kraken, pod kątem ewentualnych wypłat środków zatwierdzonych przez sąd.

Dodaj opinię