bitbay gieldy 710x100

Giełda Binance przeznaczyła 100 mln $ na wsparcie projektów DeFi

Giełda kryptowalut Binance zobowiązała się do wspierania innowacji w ekosystemie zdecentralizowanych finansów (DeFi), ustanawiając fundusz akceleracyjny o wartości 100 milionów $ dla programistów w celu budowania projektów blockchain na Binance Smart Chain.

Pierwsze sześć projektów, które otrzymały wsparcie to: AnySwap, Arkane Network, BakerySwap, Bitquery, PancakeSwap i Proxima. Każdy projekt otrzyma łącznie 350 000 $ w postaci środków oraz dostęp do wszechstronnych zasobów w ekosystemie Binance.  

Binance otrzymał wnioski z ponad 180 projektów, z których wybrano łącznie sześć. Zwycięzców wybrano na podstawie kombinacji różnych czynników, w tym: ogólnej wizji, żywotności zespołu i produktu, zdolności do realizacji i wkładu w ogólny ekosystem łańcucha bloków. 

Pierwsza runda projektów wykorzystuje kilka różnych scenariuszy przypadków użycia, co podkreśla zakres i różnorodność zastosowań w przestrzeni DeFi. Projekty obejmują zarówno AMM (Automatic Market Makers) i platformy danych, jak i rozwiązania do gier. 

Binance Smart Chain nadal łączy scentralizowane finanse, czyli CeFi, z szybko rozwijającym się światem DeFi. Inne innowacje prowadzone przez Binance obejmują projekt Token Canal, który pozwala programistom łączyć Binance Smart Chain z innymi łańcuchami bloków, umożliwiając transfer tokenów sieciowych zarówno do, jak i z łańcucha blokowego. 

Dodaj opinię