bitbay gieldy 710x100

FTX trzecią największą giełdą pod względem wolumenu

Giełda FTX osiągnęła ponad 19 miliardów dolarów obrotu i tym samym stała się trzecią największą platformą handlu kryptowalutami na świecie.

ftx trzecia

FTX rozwija się bardzo prężnie w ostatnim czasie, pozyskując o 56 razy więcej nowych użytkowników w pierwszej połowie 2021 roku, w porównaniu do całego minionego roku.

Platforma powstała w 2018 roku i określa siebie jako giełda zbudowana „przez traderów dla traderów”. Oferuje handel instrumentami pochodnymi na kryptowaluty, w tym kontraktami futures, tokenami lewarowanymi oraz handel opcyjny na kryptowalutach. Giełda oferuje bardzo niskie opłaty transakcyjne, niski spread i dużą płynność na wszystkich aktywach dostarczaną przez Alameda Research, która jest jednym z wiodących dostawców płynności na rynku kryptowalut.

Giełda posiada swój własny token FTT którym można także handlować na największych giełdach, takich jak Bitfinex, Binance czy Huobi. Token jest bardzo deflacyjny, ponieważ raz w tygodniu następuje spalanie określonej ilości FTT. Posiadanie tokenu pozwala użytkownikom na obniżenie opłat transakcyjnych nawet o 60 %.

Cena FTT na początku września bardzo mocno wzrosła osiągając nowe ATH na poziomie 70 dolarów. Token znajduje się obecnie na 28 miejscu w rankingu CoinMarketCap.

Giełda FTX jest zarejestrowana na Antigui i Barbudzie, a jej siedziba główna znajduje się na Bahamach. Handel na platformie nie wymaga weryfikacji. Giełda oferuje wsparcie dla walut fiat, jednakże wtedy należy już przejść proces KYC i zweryfikować swoją tożsamość.

ftx giełda derywatyw wpis

Dodaj opinię