bitbay gieldy 710x100

eToro powiększa ofertę na kryptowaluty

Broker eToro wprowadził nowe kryptowaluty, tym samym oferta handlu cyfrowymi walutami na tej platformie obejmuje już 70 aktywów.

Od czerwca na eToro można kupić trzy nowe kryptowaluty: Orgin Protocol (OGN), Biconomy (BICO) oraz FTX Token (FTT). OGN to projekt upowszechnieający użycie tokenów NFT oraz zdecentralizowanych finansów (DeFi). Biconomy natomiast jest projektem umożliwiającym połączenia pomiędzy różnymi łańcuchami po niskich kosztach. Token FTT jest rodzimym aktywem profesjonalnej giełdy kryptowalut FTX, oferującej kontrakty terminowe na kryptowaluty, tokeny lewarowane oraz inne instrumenty pochodne na waluty cyfrowe.

Na eToro kupisz kryptowaluty i kontrakty CFD

Broker eToro posiada bardzo rozbudowaną ofertę na kryptowaluty, wyróżniającą się na tle innych domów maklerskich. Na platformie można skorzystać z dwóch opcji inwestowania w kryptowaluty:

  1. Możesz kupować kryptowaluty jako aktywa bazowe
  2. Możesz kupować kontrakty na różnicę kursową CFD

Oba te rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety. Kupując kryptowaluty bezpośrednio, zarabiasz w momencie gdy cena aktywa rośnie, natomiast odnotowujesz straty, kiedy cena spada. W przypadku kontraktów CFD, możesz zarabiać zarówno na spadkach, jak i na wzrostach ceny.

Główną zaletą inwestowania w tradycyjne walory, jest to, że stajesz się właścicielem kupionych kryptowalut i możesz je wykorzystać zgodnie ze swoimi zamierzeniami, na przykład wypłacić je na zewnętrzny portfel. Dokładnie przeciwnie jest w przypadku handlu kontraktami CFD, w tym przypadku nie posiadasz żadnych aktywów, a jedynie obstawiasz spadki lub wzrosty ceny.

Możesz wybierać kryptowaluty z rozbudowanej oferty eToro, w której znajdują się zarówno najpopularniejsze aktywa, jak Bitcoin, Ethereum czy BNB, ale również te mniej popularne, jak te dodane ostatnio: OGN, BICO i FTT.

Kopiuj innych traderów na eToro

Platforma eToro może się poszczycić programem CopyTrader, który w 2011 roku zdobył nagrodę Finovate Europe Best of Show. CopyTrader jak sama nazwa wskazuje umożliwia kopiowanie zagrań innych traderów. Opcja jest darmowa i nie wymaga uiszczania dodatkowych opłat. Natomiast traderzy, którzy zdecydują się udostępnić swoją strategię, mogą zarabiać dodatkowe profity, w momencie gdy inny użytkownik eToro zdecyduje się skopiować ich ruchy.

Dodaj opinię