bitbay gieldy 710x100

Dgtmarket wycofuje pary walutowe z PLN i nawiązuje współpracę z brytyjską spółką

dgtmarket tło

Polską giełdę kryptowalut Dgtmarket również dosięgły problemy z bankami i wypowiadanie umów rachunków złotówkowych. Skutkiem tego giełda została zmuszona do zawieszenia handlu na parach walutowych związanych z PLN. Wymiana w parach z BTC i LTC pozostała bez zmian.

w związku z wypowiedzeniem umów prowadzenia rachunków bankowych przez Idea Bank i Alior Bank oraz odmowy założenia konta złotówkowego w innych bankach w Polsce, zostaliśmy zmuszeni do zawieszenia wymiany na parach walutowych związanych z PLN. Prosimy o zlecenie wypłat środków złotówkowych w platformie dgtmarket.com do 23.05.2018r. Środki będą wypłacane wg kolejności zgłoszeń wypłat w systemie. W przypadku braku zlecenia wypłaty przez Użytkownika, środki zostaną wypłacone ręcznie na numer konta zdefiniowanego w platformie, a jeśli ustanie możliwość zlecenia przelewu złotówkowego, tj. przez wyłączenie możliwości dokonywania przelewów w systemie Alior Banku przez Spółkę Digital Market Sp. z o.o., będącej operatorem platformy dgtmarket.com, środki zostaną automatycznie zamienione na BTC po kursie z chwili wypłaty i przelane na adresy BTC.

Zgodnie z powyższym, również konkurs na najwyższy wolumen na parze BTCPLN od czerwca br. zostaje zawieszony.

Środki LTC i BTC oraz wymiana na parze walutowej LTCBTC pozostają bez zmian.

Dgtmarket

W komunikacie opublikowanym na forum.bitcoin.pl Dgtmarket informuje także o sytuacji związanej z pismem otrzymanym od Krajowej Administracji Skarbowej. Giełda złożyła zażalenie na otrzymane wezwanie i utrzymuje swoje stanowisko.

Na wezwanie do udostępnienia danych użytkowników przez Naczelnika Mazowieckiego Urzędu-Celno Skarbowego, spółka Digital Market Sp. z o.o. wysłała zażalenie. Urząd Skarbowy wysłał sprostowanie do ww. wezwania dotyczące formy przekazania danych, jednakże Spółka w odpowiedzi podtrzymała swoje stanowisko uznając, że sprostowanie
nie zmienia negatywnej opinii Spółki na wspomniane wezwanie. Następnie Urząd Skarbowy wysłał pismo z wezwaniem do uzupełnienia braków formalnych w zażaleniu. Spółka przygotowała i wysłała pismo uzupełniające braki formalne w zażaleniu.

Dgtmarket

Giełda informuje również, że w związku z niekorzystną sytuacją prawną i nieprzychylnym stanowiskiem polskich urzędów powzięła decyzję o nawiązaniu współpracy z firmą z Wielkiej Brytanii – Dgtmarket Ltd.

Pragniemy również poinformować, że chcąc sprostać zagrożeniu ze strony nieprzychylnych kryptowalutom urzędów i instytucji działających w Polsce, mając na uwadze dobro platformy dgtmarket.com, Spółka Digital Market Sp. z o. o. pod koniec kwietnia br. nawiązała współpracę z brytyjską spółką Dgtmarket Ltd.

Dgtmarket

2 opinie o “Dgtmarket wycofuje pary walutowe z PLN i nawiązuje współpracę z brytyjską spółką”

 1. Nie doszło do emigracji, tylko do kradzieży pozostałych środków na kontach użytkowników. Dgt zwinęli się z tym co mieli, aktualnie zero kontaktu. Typowy exit scam.

  Odpowiedz
 2. Cóż, banksterstwo (naciskane przez niby-„rządzące” biurwy)
  i bezczelnie roszczeniowe, zachłannie pasożytnicze biurwy fiskalne,
  usiłujące wyłudzić hurtem nadmiar danych użytkowników giełd
  kryptowalutowych, ażeby móc ich potem bezczelnie, uznaniowo
  reketować z nienależnych niby-„podatków” – od samego faktu
  wymiany, zamiast od czystego dochodu ! – doprowadza
  do emigracji prawno-podatkowej kolejną polską giełdę.
  A ktokolwiek już się wyniesie z tego uznaniowo-fiskalistycznego
  dziwnolandu, ten już zapewne nigdy nie powróci, z siedzibą
  i podatkami. A więc biurwy fiskalne uprawiają SABOTAŻ (!!!)
  tego rynku, rozwoju branży i obrotu kryptowalutowego w kraju.
  Podziękujmy im zwolnieniem – stawiennictwem w najbliższych
  wyborach, samorządowych i parlamentarnych. Obecność
  obowiązkowa, dla każdego Świadomego Obywatela,
  któremu nie jest wszystko jedno, czy będzie uznaniowo
  reketowany przez zachłannie pasożytnicze biurwy fiskalne.

  Odpowiedz

Dodaj opinię