bitbay gieldy 710x100

Datum Coin (DAT) wchodzi na Kucoin

Dziś o godz. 16:00 czasu polskiego, zagraniczna giełda kryptowalut Kucoin otworzy handel kryptowalutą Datum Coin (DAT), w parze z BTC i ETH.

Datum znajduje się obecnie na 241 miejscu w rankingu CoinMarketCap z kapitalizacją ponad 58 mln $ i ceną jednostkową 0,07 $.

Sieć Datum, wykorzystująca inteligentne kontrakty na zdecentralizowanym systemie, nakłada na właścicieli danych odpowiedzialność za ich własne dane, co pozwala im ustanawiać zasady dotyczące prywatności, kupowania, sprzedaży i udostępniania danych.

Codziennie tworzone jest 2,5 kwintiliona bajtów danych, co oznacza, że ​​przechowywane dane rosną 4x szybciej niż gospodarka światowa. Sieć Datum wykorzysta inteligentne kontrakty na blockchain, aby umożliwić użytkownikom kontrolę nad wszystkimi swoimi danymi, niezależnie od tego, czy przeglądają strony internetowe, korzystają z sieci społecznościowych, przesyłają pliki osobiste, synchronizują urządzenia i oczywiście robią zakupy online.

Zgodnie z obecną kontrolą systemu, dane są własnością organizacji prywatnych i są przechowywane w silosach danych, które mogą, ale nie muszą być bezpieczne. Pozostawia to przechowywane dane podatne na manipulacje, wydobywanie, sprzedaż lub inne wykorzystanie. Datum przeniesie kontrolę do właściciela danych za pomocą tokena DAT, który umożliwi przechowywanie i udostępnianie danych w zdecentralizowanej sieci. Osoby będą mogły zarabiać na swoich danych, a wszystkie udostępnienia będą opłacane za pomocą tokenów DAT. Ta koncepcja może doprowadzić do zapewnienia powszechnego podstawowego dochodu wszystkim osobom, które chcą dzielić się cennymi danymi.

Datum zgromadzi właścicieli danych i użytkowników oraz umożliwi im wymianę i przechowywanie danych w bezpieczny sposób, otwierając możliwości przechowywania danych, które będą wykorzystywane w wielu innych aplikacjach na całym świecie.

Dodaj opinię