bitbay gieldy 710x100

Cztery nowe tokeny na Coinbase Pro: Dai, Golem, Maker oraz Zilliqa

coinbase pro nowe tokeny

Giełda Coinbase kontynuuje wprowadzanie tokenów ERC-20, tym razem na platformę Coinbase Pro zostały dodane: Dai (DAI), Golem (GNT), Maker (MKR), oraz Zilliqa (ZIL). Na ten moment możliwe jest tylko wpłacanie tokenów, cały proces wprowadzania tokenów został podzielony na kilka etapów, szczegóły znajdziecie na blogu Coinbase.

Dai (DAI)

Dai jest stablecoinem powiązanym z dolarem amerykańskim.

Golem (GNT)

Golem to globalny, zdecentralizowany superkomputer o otwartym kodzie źródłowym, do którego każdy może uzyskać dostęp. Składa się z połączonej mocy komputerów użytkowników, od komputerów PC do całych centrów danych. Golem jest w stanie obliczać różnorodne zadania, od renderowania CGI, poprzez uczenie maszynowe, aż po obliczenia naukowe. Ograniczenia Golema określa tylko kreatywność społeczności programistów. Golem tworzy zdecentralizowaną ekonomię udostępniania mocy obliczeniowej i dostarcza programistom oprogramowania elastyczne, niezawodne i tanie źródło mocy obliczeniowej.

Maker (MKR)

Maker jest platformą smart kontraktów, która wspiera i zabezpiecza wartość stablecoina Dai, poprzez dynamiczny system o nazwie  Collateralized Debt Positions (CDPs).

Zilliqa (ZIL)

Zilliqa jest skalowalną i bezpieczną platformą blockchain do obsługi zdecentralizowanych aplikacji.

Dodaj opinię