bitbay gieldy 710x100

Crypto.com zdobywa licencję na zasoby cyfrowe w Dubaju

Giełda ogłosiła uzyskanie licencji na prowadzenie działalności związanej z usługami aktywów wirtualnych w Dubaju. Informację tę przekazała giełda kryptowalut we wtorek.

Licencję przyznano spółce CRO DAX Middle East FZE w Dubaju. Wcześniej, w marcu, firma ta otrzymała wstępną zgodę na operowanie (MVP) od Urzędu Regulacji Aktywów Wirtualnych (VARA) w Dubaju.

Proces uzyskania licencji obejmuje trzy etapy: pozwolenie tymczasowe, licencję przygotowawczą i koncesję na prowadzenie działalności. Chociaż Crypto.com aktualnie znajduje się na trzecim etapie, rozpoczęcie operacji wymaga spełnienia lokalnych wymagań i warunków.

Kolejnym krokiem będzie uzyskanie zgody operacyjnej do świadczenia różnorodnych usług, takich jak „usługi giełdowe, usługi maklersko-dealerskie, usługi w zakresie zarządzania i inwestycji oraz usługi udzielania i zaciągania pożyczek”. Giełda, mająca swoją siedzibę w Singapurze, zakończyła już proces licencjonowania w tym kraju w czerwcu. Odnotowała także sukcesy regulacyjne w Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Brazylii. Niemniej jednak, w niedawnej sytuacji kryzysowej, firma zmagała się z redukcją zatrudnienia i trudnościami związanych z utrzymaniem połączeń z tradycyjnymi walutami.

Dubaj zainicjował wymóg uzyskiwania autoryzacji i odpowiednich licencji dla firm kryptograficznych w lutym 2023 roku. Laser Digital, spółka zależna Nomura, giganta usług finansowych zajmującego się aktywami cyfrowymi, również niedawno zdobyła zezwolenie na prowadzenie swojej działalności.

Kris Marszalek, dyrektor generalny Crypto.com, skomentował tę sytuację, mówiąc: „To dla nas ogromny zaszczyt być jednym z pierwszych dostawców usług wirtualnych aktywów, którzy otrzymali licencję od VARA. To dodatkowo potwierdza nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo i zgodność z przepisami”.

W lipcu spółka zależna w Dubaju, Binance FZE, otrzymała dubajską licencję uprawniającą do oferowania usług w Dubaju zatwierdzonych przez VARA, w tym usług giełdowych i brokerskich — początkowo dla inwestorów instytucjonalnych i kwalifikowanych inwestorów detalicznych.

Dodaj opinię