bitbay gieldy 710x100
OPINIE

Coinroom przygotował krótki poradnik dla początkujących użytkowników serwisu. Pozwala on na szybki, łatwy i bezpieczny zakup najpopularniejszych walut wirtualnych takich jak: Bitcoin, Ethereum, Monero, Dash, Litecoin. W paru prostych krokach postaramy się wyjaśnić jak łatwo i szybko można dokonać zakupu w ich serwisie.

Krok 1 – Rejestracja, weryfikacja, zabezpieczenia, powiadomienia

Tutaj wypełniamy wszystkie pola, czyli:

* E-mail
* Hasło
* Pin do infolinii

Po wypełnieniu tych pól oraz akceptacji regulaminu dostaniemy na e-mail link aktywacyjny, w który musimy kliknąć w celu potwierdzenia konta użytkownika. Po kliknięciu w link mamy już aktywne konto, lecz obowiązuje nas limit do 65 000 PLN obrotu dopóki nie zweryfikujemy konta poprzez wysłanie skanu dokumentu oraz potwierdzenie zamieszkania. Dodatkowo Coinroom oferuje nam szereg zabezpieczeń chroniących nasze środki na koncie. W celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa należy przejść do zakładki „Konto” znajdującej się w górnym menu po prawej stronie. Następnie do dyspozycji klienta są opcje logowania dwustopniowego 2FA. Coinroom oferuje możliwość włączenia 2FA przy pomocy aplikacji Mepin. W tej samej zakładce znajdziemy też indywidualny numer klienta oraz wysokość prowizji giełdowej.

Tutaj można również ustawić powiadomienia:

W zakładce „Konto” można również zweryfikować swoją tożsamość. Aby zdjąć limit należy wypełnić wszystkie pola i załączyć odpowiednie dokumenty.

Krok 2 – zasilenie konta

Swoje konto można też zasilić kryptowalutą z zewnątrz. Istnieje możliwość wygenerowania wielu adresów każdej kryptowaluty, zmieniając waluty i klikając przycisk np. „Dodaj BTC” albo w zakładce „Portfel” – „Adresy”. Tam też można znaleźć adresy do wpłat.

Aby dokonać wpłaty fiatów (pieniądz tradycyjny) z górnego menu wybieramy zakładkę „Wpłaty” opcję „PLN” bądź jakąś inną walutę, po czym wpisujemy kwotę, którą chcemy zasilić konto klienta na Coinroom, wybieramy sposób płatności i klikamy w niebieski przycisk „Wpłać”. Środki księgujemy trzy razy dziennie jeśli chodzi o przelewy tradycyjne „Elixir” o godzinach 13:00, 16:00, 19:00. Wpłaty przez Dotpay czy Tpay są księgowane automatycznie po zasileniu.

Krok 3 – Zakup kryptowaluty

Aby dokonać zakupu kryptowaluty z górnego menu wybrać należy zakładkę „Szybka transakcja” następnie opcję „Kup”, po czym wpisać kwotę za jaką klient chce dokonać zakupu bądź ilość kryptowaluty, a system przeliczy to automatycznie i wybieramy kryptowalutę jaką chcemy kupić (do wyboru 5 kryptowalut) następnie wybrać metodę płatności i kliknąć w niebieski klawisz „Zatwierdź”

Krok 4 – wypłata

W bardzo prosty sposób kupiliśmy naszą kryptowalutę. Można teraz w łatwy sposób wysłać ją do np. znajomego, aby tego dokonać, należy wejść w zakładkę „Wypłaty” oraz wybrać „Wypłata cyfrowa” znajdującą się w górnym menu, a następnie wysłać kryptowalutę do odbiorcy, wybierając kryptowalutę jaka nas interesuje oraz podając adres oraz ilość waluty. Pozostaje tylko kliknąć „Wypłać”.

 

Krok 5 – opłata rachunków

W serwisie Coinroom możesz również opłacić swoje rachunki, aby to zrobić należy z górnego menu wybrać zakładkę „Rachunki” a następnie wypełnić wszystkie pola.

Giełda

W zakładce „Giełda” znajdująca się w górnym menu można wystawiać zlecenia sprzedaży i kupna. Aby to zrobić należy wejść w zakładkę „Wystaw ofertę” a następnie w zależności co chcemy robić nacisnąć odpowiedni przycisk. Jeśli np. chcemy kupić BTC z limitem to naciskamy „Wystaw ofertę” po stronie KUP a następnie wypełniamy odpowiednie pola podając np. kurs, ilość waluty czy cenę zakupu w PLN. Dostępne są również zaawansowane zlecenia giełdowe.

Zachęcamy również do zapoznania się z zakładką FAQ w serwisie Coinroom gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęstsze zadawane pytania.