bitbay gieldy 710x100

Coinbase ukarana grzywną przez holenderski bank centralny

Giełda Coinbase musi zapłacić grzywnę w wysokości 3,6 miliona dolarów, za oferowanie usług bez wymaganej rejestracji.

Holenderski bank centralny ukarał Coinbase za niedopełnienie obowiązku rejestracji, który jest wymagany w tym kraju dla wszystkich podmiotów oferujących usługi kryptograficzne.

„Kwota podstawowa [grzywny] została podwyższona ze względu na powagę i stopień zawinienia niezgodności” – powiedział holenderski bank centralny, dodając ponadto że giełda Coinbase nie przestrzegając regulacji, zyskała dużą bazę holenderskich klientów oraz przewagę konkurencyjną nad innymi platformami kryptograficznymi.

Coinbase nie zgadza się z zarzutami banku centralnego

Giełda Coinbase ma czas do 2 marca na ustosunkowanie się do decyzji holenderskiego banku. Rzecznik giełdy powiedział Coindesk, że giełda nie zgadza się z wymierzoną karą i „dokładnie rozważa proces sprzeciwów i odwołań”.

Rzecznik twierdzi, że kara dotyczy okresu w którym giełda starała się o uzyskanie stosownej rejestracji w Holandii. „Coinbase zobowiązuje się do przestrzegania przepisów we wszystkich jurysdykcjach, w których działa, i będzie nadal świadczyć bezpieczne, zaufane usługi nowym i obecnym holenderskim klientom” – powiedział rzecznik. „Nie powinniśmy być karani za przestrzeganie zasad i angażowanie się w ten proces” – dodał rzecznik.

Dodaj opinię