bitbay gieldy 710x100

Coinbase omyłkowo naliczał wyższe opłaty przy zakupie kryptowalut

coinbase opłaty

Zagraniczna giełda kryptowalut Coinbase przyznała, że przez ostatnie tygodnie niektórzy użytkownicy mieli naliczane wyższe opłaty za kupno kryptowalut, przy pomocy karty kredytowej lub debetowej. Naliczona kwota była nawet 50 razy większa od pierwotnego zakupu. Coinbase poinformował, że wszystkie błędnie naliczone opłaty zostaną zwrócone.

Problem miał miejsce w okresie od 22 stycznia do 11 lutego, w tym czasie banki i dostawcy kart kredytowych zmienili tzw. merchant category code (MCC) dla zakupów kryptowalutowych. Coinbase winą za niepoprawnie naliczane opłaty obarczyło dostawcę kart Visa, twierdząc że błąd wystąpił po ich stronie i to oni będą odpowiedzialni za zwrot środków.

coinbase visa

Visa odbija jednak piłeczkę twierdząc, że nie przeprowadzała ostatnio żadnych zmian, mogących wpłynąć na naliczanie nieprawidłowych opłat. Operator podkreśla ponadto, że problem nie występuje u innych klientów, dlatego błąd musi leżeć po stronie Coinbase.

Visa has not made any systems changes that would result in the duplicate transactions cardholders are reporting. We are also not aware of any other merchants who are experiencing this issue.”

Visa

EDIT 17.02.2018 16:15

Visa oraz Worldpay opublikowały wspólne oświadczenie na blogu Coinbase, informując że nieprawidłowo naliczane opłaty nie były spowodowane przez Coinbase. Ponadto w oświadczeniu czytamy, że wszystkie błędne transakcje zostały wycofane i w niedługim czasie użytkownicy powinni odzyskać środki na swoich kartach kredytowych lub debetowych.

Over the last two days, some customers who used a credit or debit card at Coinbase may have seen duplicate transactions posted to their cardholder accounts. This issue was not caused by Coinbase.

Visa i Worldpay

1 opinia o “Coinbase omyłkowo naliczał wyższe opłaty przy zakupie kryptowalut”

Dodaj opinię