bitbay gieldy 710x100

Coinbase finansuje pracę deweloperów Bitcoin Core

Giełda Coinbase poinformowała, że przyznała granty dwóm deweloperom Bitcoin Core: 0xB10C oraz João Barbosa. Oboje będą finansowani za pracę nad Bitcoinem przez cały 2021 rok, a ich dotacje będą finansowane w Bitcoin lub USD w zależności od preferencji odbiorcy.

Środki na dotacje deweloperów pochodzą z założonego w październiku Funduszu na rzecz rozwoju Bitcoin Core: Crypto Community Fund. Obaj kandydaci wykazali konsekwentną historię wnoszenia wkładu w Bitcoin Core i przedstawili radzie doradczej Funduszu jasny zarys projektów, nad którymi zamierzają pracować.

Coinbase uważa, że w przeciwieństwie do większości projektów kryptowalutowych, Bitcoin został uruchomiony bez zbierania funduszy, jednocześnie ciągnąć za sobą całą branżę. Społeczność open source zapewniła krytyczne wsparcie dla rozwoju Bitcoin, przy pewnym darowiznach od organizacji branżowych i instytucji akademickich. Celem Coinbase jest podobne wspieranie programistów, którzy są zaangażowani w rozwój i utrzymanie ekosystemu Bitcoin.

Dodaj opinię