bitbay gieldy 710x100

Coinbase wprowadzi do oferty instrumenty pochodne

Giełda Coinbase poinformowała, że już wkrótce zacznie oferować swoim klientom możliwość handlu derywatywami.

Początkowo oferta będzie prowadzona za pomocą przejętej przez Coinbase, giełdy instrumentów pochodnych FairX. W późniejszym czasie możliwość handlu derywatywami zostanie udostępniona wszystkim klientom Coinbase ze Stanów Zjednoczonych. „Przejęcie jest kluczowym krokiem na drodze Coinbase do oferowania kryptowalutowych instrumentów pochodnych klientom detalicznym i instytucjonalnym w USA” – można przeczytać na stronie Coinbase.

Przejęcie giełdy derywatyw FairX

We wczorajszym oświadczeniu giełda Coinbase poinformowała o przejęciu FairX, platformy oferującej handel instrumentami pochodnymi regulowanej przez amerykańską komisję CFTC. „Dzisiaj ogłaszamy przejęcie FairX, regulowanej przez CFTC giełdy instrumentów pochodnych lub rynku kontraktów wyznaczonych, co stanowi nasz kolejny krok w kierunku stworzenia solidnego i całościowego środowiska handlowego, którego poszukują inwestorzy” – czytamy w oświadczeniu na stronie Coinbase.

FairX jest platformą oferującą handel kontraktami terminowymi z użyciem prostego i intuicyjnego dla użytkownika interfejsu. Przejęcie FairX jest obecnie na etapie zwyczajowej procedury zamknięcia i przeprowadzania odpowiednich przeglądów. Zgodnie z oświadczeniem Coinbase, etap ten zostanie zakończony z pierwszym kwartałem fiskalnym.

Instrumenty pochodne popularniejsze niż rynek spot

Rynek instrumentów pochodnych stanowi nieodłączny element handlu kryptowalutami i według danych CMC obrót takimi instrumentami znacznie przewyższa obrót na rynkach spot. Przykładowo, wolumen spot na giełdzie Binance przez ostatnie 24 godziny wyniósł ponad 17 miliardów dolarów, natomiast w tym samym okresie wolumen handlu derywatywami wyniósł aż 52 miliardy dolarów.

Giełda Coinbase zajmuje drugą pozycję po Binance jeżeli chodzi o wolumen transakcji na rynku spot, osiągając prawie 4 miliardy obrotu za ostatnie 24 godziny. Wprowadzenie instrumentów pochodnych do oferty Coinbase z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów giełdy, szczególnie że handel ma być prowadzony w prostej i przejrzystej dla użytkownika formie.

coinbase giełdy

Dodaj opinię