bitbay gieldy 710x100

Bybit opuszcza Kanadę w świetle nowych zmian regulacyjnych

Giełda Bybit poinformowała o wstrzymaniu świadczenia usług w Kanadzie powołując się na niedawne zmiany regulacyjne.

Od 31 maja 2023 r. firma Bybit nie będzie już przyjmować wniosków o otwarcie konta składanych przez zidentyfikowanych rezydentów Kanady i obecnych obywateli Kanady – poinformowała giełda.

Istniejący użytkownicy z Kanady od 31 lipca 2023 r. nie będą już mogli dokonywać żadnych nowych wpłat ani zawierać nowych umów ani zwiększać żadnych istniejących pozycji dla wszystkich produktów i usług. Mogą jednak wycofać lub zmniejszyć swoje pozycje.

Klienci kanadyjscy powinni podjąć kroki w związku ze swoimi środkami do „30 września 2023 r., godz. 8:00 czasu UTC, aby zlikwidować swoje pozycje i zarządzać nimi. W przeciwnym razie otwarte pozycje we wszelkich produktach zabezpieczających i kontraktach pochodnych, w tym następujących produktach wymienionych poniżej, zostaną zlikwidowane, a zlikwidowane środki będą dostępne do wypłaty.”

Zmiany regulacyjne niekorzystne dla Bybit

Giełda nie podała żadnych konkretnych przyczyn podjętej decyzji, poza „ostatnimi zmianami regulacyjnymi” w Kanadzie. W czerwcu 2022 Ontario Securities Commission nałożyła kary finansowe na giełdę, a Bybit oznajmił wtedy, że zamierza wprowadzić obowiązkowe wymagania Know Your Customer dla wszystkich użytkowników począwszy od maja 2023 r.

„Ponieważ adopcja kryptografii stale rośnie, naszą misją jest zapewnienie bezpieczniejszego i zrównoważonego handlu wszystkim entuzjastom kryptografii przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnych zabezpieczeń” – powiedział Bybit.

Zmiany regulacyjne były powodem opuszczenia rynku kanadyjskiego przez wiele giełd kryptowalutowych, jak choćby Binance. Giełda stwierdziła, że musi opuścić ten kraj ze względu na nowe przepisy wprowadzone przez Kanadyjskich Administratorów Papierów Wartościowych.

„Niestety, nowe wytyczne dotyczące stablecoinów i limitów inwestorów przewidzianych dla giełd kryptograficznych sprawiają, że rynek kanadyjski nie jest już w tej chwili do utrzymania dla Binance” – mówi giełda.

Dodaj opinię