bitbay gieldy 710x100

Bitfinex spłacił Tetherowi resztę długu w wysokości 550 mln $

Giełda Bitfinex poinformowała o dokonaniu spłaty reszty długu wobec swojej siostrzanej spółki Tether. Płatność w wysokości 550 milionów dolarów została dokonana w styczniu i tym samym zamknięto linię kredytową.

Bitfinex z przyjemnością informuje, że w styczniu spłacił Tetherowi pozostałą kwotę 550 000 000 USD pozostałej do spłaty pożyczki odnawialnej.
Bitfinex dokonał tej płatności w walucie fiducjarnej przekazanej na konto bankowe Tether. Wszystkie odsetki należne od pożyczki zostały zapłacone.
Pożyczka została spłacona przedterminowo i w całości, a linia kredytowa została anulowana.

Bitfinex

Pożyczka została zaciągnięta w 2018 roku, kiedy Bitfinex potrzebował dużej ilości funduszy na krótki okres. Linia kredytowa została otwarta na kwotę 900 milionów dolarów, z czego giełda wykorzystała 750 milionów dolarów. W latach 2019 i 2020 Bitfinex spłacił po 100 milionów dolarów, a w tym miesiącu resztę.

Pożyczka o której mowa, jest głównym przedmiotem dochodzenia prowadzonego przeciw giełdzie Bitfinex przez nowojorskiego prokuratora generalnego. Twierdzi on że Bitfinex stracił 850 milionów dolarów należących do klientów giełdy, po tym jak przejęła je spółka Crypto Capital, która była ówczesnym procesorem płatności dla giełdy. Następnie, według prokuratora, Bitfinex potajemnie pokrył ten niedobór za pomocą pożyczki zaciągniętej u spółki Tether.

Giełda Bitfinex zapewnia, że cały czas prowadzi działania przeciwko spółce Crypto Capital w celu odzyskania utraconych środków.

Bitfinex nadal czyni postępy w swoich działaniach naprawczych przeciwko grupie Crypto Capital na całym świecie.

Crypto Capital i powiązane podmioty prześladowały Bitfinex. Zastrzegamy sobie prawo do skorzystania ze wszystkich dostępnych środków prawnych przeciwko nim. Z niecierpliwością czekamy również na kontynuację naszych produktywnych i konstruktywnych rozmów z nowojorskim prokuratorem generalnym.

Bitfinex

Dodaj opinię